Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polskie Linie Lotnicze LOT przedstawiają nową strategię firmy do 2028 roku

Polskie Linie Lotnicze LOT, członek Star Alliance, stawiają na rozwój i wprowadziły właśnie kamień węgielny strategii firmy do 2028 roku. Do najważniejszych innowacji należy wzmocnienie floty, rozbudowa siatki połączeń oraz gruntowna modernizacja kabin floty długodystansowych Boeingów 787 Dreamliner. W perspektywie krótkoterminowej linia lotnicza oferuje dodatkowe opcje w USA w związku z nową umową codeshare z JetBlue Airways, obowiązującą od końca października 2023 r.

Do 2028 roku polski narodowy przewoźnik planuje zwiększyć wielkość swojej floty o ok. 50 proc. (110 w 2028 r. wobec 75 obecnie). Poza tym liczba pasażerów ma wzrosnąć o ok. 70 proc. (16,9 mln w 2028 r. wobec 10,3 mln w 2023 r.).

Siatka regularnych połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT powiększy się o około 20 nowych kierunków, zarówno średnio-, jak i długodystansowych. Ponadto, inwestycje w portach lotniczych poprawią komfort pasażerów: przeprojektowanie i modernizacja saloniku biznesowego LOT Polonez Business Lounge w Globalnym Centrum linii w Warszawie oraz otwarcie nowego saloniku Polskich Linii Lotniczych LOT w Terminalu 5 na lotnisku w Chicago. Międzynarodowy port lotniczy Hare.

Znaczące inwestycje we flotę Dreamlinerów: nowe fotele i ulepszone możliwości rozrywki
Na trasach długodystansowych Polskie Linie Lotnicze LOT korzystają wyłącznie z samolotów Boeing 787 Dreamliner. Linia lotnicza w pełni zmodyfikuje te we wszystkich kabinach. Kolorystyka futurystycznych wnętrz inspirowana jest polskim krajobrazem. Nowy projekt jako całość ma na celu podkreślenie nowoczesności, jednocześnie odzwierciedlając polską gościnność i składając hołd niemal 95-letniej historii firmy.

Na pokładach Dreamlinerów pojawią się nowe fotele LOT Business Class, LOT Premium Economy i LOT Economy, wszystkie od producenta Recaro. Po remoncie LOT Business Class oferuje konfigurację 1-2-1, zapewniającą każdemu z gości bezpośredni dostęp do korytarzy. Wśród wielu udogodnień znajdują się drzwi w siedzeniach zapewniające większą prywatność, a także dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy osobistych. Goście LOT Premium Economy mogą cieszyć się także dodatkową przestrzenią i wygodniejszymi fotelami, natomiast pasażerowie LOT Economy podróżują z większą przestrzenią na nogi i wygodniejszą tapicerką siedzeń.

READ  Sekretarz św. Jana Pawła II zaprzecza roli papieża w zniknięciu „watykańskiej dziewczyny”

Polskie Linie Lotnicze LOT unowocześniają także opcje rozrywki na pokładach Boeingów 787 Dreamliner. Samolot szerokokadłubowy będzie wyposażony w Wi-Fi, a na każdym siedzeniu będzie ekran 4K. Pasażerowie mogą korzystać z własnych słuchawek za pośrednictwem Bluetooth, a przy każdym siedzeniu dostępne są porty USB-C umożliwiające ładowanie urządzeń mobilnych. Gniazda elektryczne znajdziemy zarówno w klasach premium, jak i w klasie biznes LOT-u dostępne są także opcje bezprzewodowego ładowania.

Polskie Linie Lotnicze LOT spodziewają się obsługiwać swoje pierwsze zmodyfikowane Boeingi Dreamlinery w 2026 roku.

„Zdecydowanie podążamy za nowym przesłaniem naszej marki: 'Z tym podróżujesz’. Dobry towarzysz podróży to bezpieczeństwo, komfort i niezawodność. Polskie Linie Lotnicze LOT są od prawie 95 lat Twoim towarzyszem podróży” – powiedział Michał Figul, dyrektor generalny LOT Polskie Linie Lotnicze, cenione od pokoleń za niezawodność.” „Nowa strategia firmy to obietnica na kolejne dziesięciolecia. Globalny ruch lotniczy rozwija się w szybkim tempie. Chcemy być jednym z liderów tego rozwoju i optymalnie przygotować Polskie Linie Lotnicze LOT na drugie stulecie historii firmy.

Nowy kod współdzielony z JetBlue Airways
Nowe partnerstwo codeshare, które Polskie Linie Lotnicze LOT podpisał właśnie z amerykańskim przewoźnikiem Jetblue, rozpocznie się już w nadchodzącym zimowym rozkładzie od 30 października 2023 roku. Pasażerowie z Europy lub Indii polecą z polskim przewoźnikiem przez Warszawę do USA. Skorzystaj z możliwości opcje Dodatkowe opłaty za loty przesiadkowe np. do Bostonu, Orlando, Detroit, Las Vegas czy Atlanty.