Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W kręgu nagród znajdują się powieści graficzne i manga

W kręgu nagród znajdują się powieści graficzne i manga

Cyberpunk 2077: Sny wielkiego miasta, opublikowane przez Dark Horse Comics w lutym 2022 r., zdobyło nagrodę Hugo w 2023 r. w kategorii najlepszy film fabularny lub komiks. Storyboard został napisany przez Bartosza Stybora wraz z artystami Felipe Andrade i Alessio Fioriniello, ilustratorami Romanem Titovem i Krzysztofem Ostrowskim oraz autorem okładki Matiasem Bergarą. Jej siedziba znajduje się na świecie Cyberpunka 2077 Gra wideo od CD Projekt RED. 64-stronicowa książka w twardej oprawie kosztuje 19,99 dolarów.

Nagrody Hugo 2023 zostały ogłoszone 21 października 2023 r. podczas Chengdu WorldCon, 81. Światowej Konwencji Science Fiction. Stibor jest pierwszym polskim pisarzem uhonorowanym tą nagrodą. Pozostali nominowani w tej kategorii to:

  • Dune: Oficjalna powieść graficzna filmunapisany przez Lilę Sturgess, Drew Johnson i Zedda z Legendary Comics.
  • Potwór Tom 7: PredatorNapisane przez Marjorie Liu i Sanę Takedę z Image Comics.
  • Raz i przyszłość, tom 4: Monarchie w Wielkiej BrytaniiNapisane przez Kierona Gillena i Dana Morę z BOOM! Studia.
  • Saga CzOmi 10, napisany przez Briana K. Vaughan, Fiona Staples i Phonographics, z Image Comics.
  • Supergirl: Kobieta jutranapisany przez Toma Kinga, Bilquis Evely i Matthewsa Lopeza z DC Comics.

Dwie powieści graficzne znalazły się na długiej liście nagród Andrew Carnegie Medals for Excellence in Fiction and Nonfiction 2024. Nagrody te są jedynymi nagrodami przyznawanymi dla książek dla dorosłych przez American Library Association

Okinawa Napisane przez Susumu Higa, przetłumaczone przez Jocelyn Allen, W rozmowa Napisane przez Darrena Bella Obydwa są uznawane w kategorii Literatura faktu. Uwzględniono czterdzieści pięć książek (21 beletrystyki, 24 literaturę faktu). Lista finalistów, składająca się z trzech książek beletrystycznych i trzech książek non-fiction, zostanie ogłoszona 14 listopada 2023 r., a zwycięzcy medali zostaną ogłoszeni 20 stycznia 2024 r.

READ  Hollywoodzkie jednostki antypirackie stają się gwiazdami w magicznym ataku medialnym MPA * TorrentFreak

Okinawa Został opublikowany w języku angielskim przez Fantagraphics Books w sierpniu 2023 r. po cyfrowym numerowaniu seriali przez MSX: Mangasplaining Extra na Substack (patrz „Mangasplaining Podcast uruchamia program licencjonowania mangi”). Opowiada historię wojskowej okupacji Okinawy poprzez dwie historie, jedna o bitwie o Okinawę podczas II wojny światowej, a druga dotyczy obecnej okupacji amerykańskiej. Obydwa opowiadania zostały pierwotnie opublikowane w Japonii odpowiednio w 1995 i 2010 roku.

rozmowa Opublikowano w czerwcu 2023 r. przez Henry Holt & Co. Graficzne wspomnienia z humorem i wnikliwością pokazują, jak rasizm i przekonanie, że czarni chłopcy są postrzegani jako niebezpieczni, ukształtowały życie Billa.

Do poprzednich powieści graficznych Carnegie znajdujących się na długiej liście należą: Czekanie Autor: Keum Suk Gendry-Kim w 2022 r. (patrz „Ogłoszone tytuły na jesień 2021 r. i grafika kwartalnika”), a w 2023 r. Emma Groff Trzecia osoba (Zobacz „Kolekcja wycofana i kwartalna na wiosnę 2022 r.”) i Kate Beaton Kaczki: Dwa lata w piaskach roponośnych.