Polskie drużyny piłkarskie zdobywają tytuły w turniejach z okazji Dnia Kolumba

POLSKA – Sezon zasadniczy dobiegł końca i poniedziałek w kalendarzu szkolnym był wolny, w ten weekend w Cuyahora Valley Town Park coroczne polskie turnieje piłki nożnej z okazji Dnia Kolumba.

Polscy chłopcy i dziewczęta zwyciężyli w mistrzostwach, raz w emocjonującą niedzielę, a drugi łatwiej. W pierwszym finale Polki pokonały po dogrywce Little Falls 2:1. W drugiej połowie drużyna Polski pokonała Herkimer 7:1.

Lily Martin strzeliła wszystkie pięć goli dla Polski na turnieju, w tym zwycięskiego gola w niedzielnym meczu przy stanie 84:20. Martin strzelił hat-tricka w sobotnim zwycięstwie 3:0 nad Dolgeville, pomagając Madison Havre przy zdobyciu jednego z jej trzech goli. W niedzielnym meczu dogrywka zakończyła się remisem 1 po bramkach zdobytych przez Martina i wspinaczkę z Little Falls Madisyn Willett. Haver po raz kolejny asystował przy jednym z goli Martina.

W sobotę zespół Little Falls pokonał DeRuytera 4:1 w pierwszej rundzie, a Payton Lawrence strzelił dwa gole i zanotował asystę przy trzecim, a Alicia McCoy dodała gola i asystę. McCoy asystował także przy niedzielnej bramce Willetta.

Za występy w ciągu dwóch dni Martin została uznana za najcenniejszą zawodniczkę turnieju. McCoy został uhonorowany tytułem najlepszego ofensywnego zawodnika turnieju, a Polki Amelia Guarasio i Ziana Irving-Summers zostały odpowiednio najlepszym obrońcą i bramkarzem.

Dolgeville pokonało DeRuyter 7:1 w meczu pocieszenia dziewcząt. Emily Metz strzeliła trzy gole, a Riley Kenyon dwa.

Carter Cockenham z drużyny Tornado posyła płynny strzał obok magika Herkimeru Dirka Salamona (8) w niedzielnej drugiej połowie meczu o mistrzostwo Columbus Day w Polsce.  Cockenham strzelił osiem goli w ciągu dwóch dni, w tym pięć w niedzielnym meczu, i został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

W Polsce dominują chłopcy

W przypadku chłopców Carter Cockenham strzelił osiem goli w ciągu dwóch dni i zaliczył asystę, dzięki czemu zdobył tytuł Najcenniejszego Gracza. W sobotnim zwycięstwie 8:1 nad Remsenem strzelił trzy gole i asystę, a następnie strzelił pięć goli w niedzielnym finale.

Jason Victor asystował przy czterech niedzielnych bramkach, a wszystkie padły w pierwszych 60 minutach gry. Polska prowadziła w pierwszej połowie 3:0 po dwóch golach strzelonych przez Cockenhama – pierwszego w trzeciej minucie – a jednego strzelił Caleb Forbes. Daetyn Jones rozpoczął drugą połowę dodatkową asystą.

READ  Mistrzostwa Europy: Laura Muir zdobywa europejskie złoto na 1500 m, aby ukoronować szalone lato | Wiadomości lekkoatletyczne

Tornadoes zdobyli bramkę w ostatniej minucie, a w 80. minucie Adam Fountain zdobył bramkę dla Herkimera.

W sobotnim zwycięstwie Michael Anderson strzelił dla Polski dwa gole, Viktor i Dax Ko mieli po jednym golu i jednej asyście, a Jones miał trzy asysty.

Oprócz Cockenhama nagrody otrzymali także koledzy z drużyny, Tommy Hafer i Victor, odpowiednio jako wybitni gracze w defensywie i ataku, oraz Wesley Pforter z drużyny DeRuyter jako wybitny bramkarz.

W meczu pocieszenia Pforter i DeRuyter’s Rocker pokonali Remsena 4:2.

Bramkarz Herkimer, Jayden Crandall, strzela piłką nad poprzeczką po rzucie rożnym Poland Tornado w drugiej połowie niedzielnego meczu o mistrzostwo Polski z okazji Dnia Kolumba.

Oprócz Polski Webb City jest gospodarzem Davida R. Chłopcy i dziewczęta z drużyny Lynch przez weekend oraz dziewczęta z Whitesboro grali w Pucharze Finger Lakes w Skaneateles.

Polscy chłopcy mają obecnie bilans 11-2-0 i do rozegrania trzech meczów przed niedzielnymi play-offami III ligi. Dziewczęta mają bilans 7-5-1, a do końca pozostały trzy mecze.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się w Times Telegram: Polskie drużyny piłkarskie zdobywają tytuły w turniejach z okazji Dnia Kolumba