Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski reżyser znany z filmów gangsterskich reżyseruje nowy film o Władimirze Putinie

Polski reżyser znany z filmów gangsterskich reżyseruje nowy film o Władimirze Putinie

Patrick Vega, znany również jako Besleil, to jeden z największych polskich filmowców, najbardziej znany z filmów, w których dobrzy ludzie rozbijają gangi przestępcze i gangsterów, którym przewodzą. Jego najnowszym osiągnięciem będzie debiut w języku angielskim, a gangsterem, którego chce pokonać, jest prezydent Rosji Władimir Putin.

Opisuje to jako „artystyczny protest” przeciwko rosyjskiemu prezydentowi i jego wojnie na Ukrainie. W tej chwili film Vegi jest wciąż na etapie koncepcyjnym, ale zebrał już 12 milionów dolarów na rozpoczęcie produkcji. Reżyser twierdzi, że chce pomóc ludziom z Zachodu zrozumieć umysł człowieka takiego jak Putin.

„Amerykanie, a nawet Europejczycy z Zachodu nie zrozumieli Putina”. – stwierdził w oświadczeniu. „Jestem osobą napiętnowaną jako komunistka, wychowałam się w komunistycznej Polsce. Jednocześnie jestem pod wpływem kultury audiowizualnej Hollywood. Dzięki temu potrafię przełożyć złożoność wschodniego języka na kulturę na język Zachodu.”

Pierwotnie scenariusz nosił tytuł „The Vor In Law”, co jest rosyjskim terminem mafijnym, który luźno można przetłumaczyć jako „Ojciec chrzestny”. Zwiastun koncepcyjny łączy Putina z rosyjską mafią z 1990 r., kiedy Putin był międzynarodowym doradcą burmistrza Petersburga Anatolija Sobczaka.

Był także zastępcą burmistrza i przewodniczącym Komisji ds. Stosunków Gospodarczych z Zagranicą. Stanowisko Putina umożliwiło mu wydawanie licencji i kontraktów na prowadzenie handlu zagranicznego na terenie Związku Radzieckiego. Późniejsze śledztwo wykazało, że w tysiącach przypadków Putin wykorzystywał swoje stanowisko bez upoważnienia. Co skłoniło niektórych do wyrażenia zgody W polskim wydaniu Putin jest od tego czasu skorumpowany.

Film Vegi jawi się jako thriller polityczny i psychologiczny portret Putina, w którym spotykają się postacie ze świata rzeczywistego z postaciami kultury ze sztuki rosyjskiej i zachodniej.

„Chcę, aby postacie świętych i diabłów w moim filmie idealnie wkomponowały się w świat ulic Petersburga. [full] „Obskurni, zaniedbani ludzie z torturowanymi rosyjskimi duszami” – powiedziała Vega.

READ  Sylwester wyznacza nowe tradycje i nowe początki

„Putin” nie będzie pierwszą wyprawą Vegi w filmy polityczne. W 2019 roku wyemitował limitowany serial telewizyjny Politika, będący satyrą na prawicową partię Prawo i Sprawiedliwość w przededniu wyborów do parlamentu krajowego. Seria przedstawia członków drużyny praktykujących oszukiwanie, przekupstwo i inne brudne sztuczki, aby zdobyć przewagę.

Przed emisją serialu pt. przestrzec Lider PiS Jarosław Kaczyński „bardzo się obawiał”, że program nie ustąpi w przedstawianiu członków PiS „złych, niemoralnych, niepatriotycznych i zdolnych do popełniania wszelkiego rodzaju wykroczeń”. PiS i tak wygrał wybory parlamentarne, a od 2015 roku jest partią większościową.

Większość wyborców PiS pochodzi z historycznie kontrolowanych przez Rosję obszarów Polski. Od rosyjskiej inwazji na Ukrainę w 2022 r. partia rządząca głośno sprzeciwia się rosyjskiej agresji. I to było skuteczne Przekonując Niemcy do wysłania zaawansowanych czołgów Leopard 2 na Ukrainę, przynajmniej tymczasowo postawił Patricka Vegę i partię prawicową po tej samej stronie.

Vega to jeden z odnoszących największe sukcesy polskich twórców filmowych, który wygenerował ponad 100 milionów dolarów przychodów ze sprzedaży biletów. Można śmiało powiedzieć, że zna swoją publiczność. Po uwolnieniu Putina dowiemy się, czy będzie mógł przemawiać także do zachodnich odbiorców.

Z Blakiem Stilwellem można się skontaktować pod adresem [email protected]. Można go znaleźć także na Twitterze @blackstillwell Lub Na LinkedIn.

Bądź na bieżąco z najlepszą rozrywką wojskową

Niezależnie od tego, czy szukasz wiadomości i rozrywki, myślisz o wstąpieniu do wojska, czy też chcesz śledzić życie wojskowe i korzyści, na stronie Military.com znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Zapisz się na biuletyn Military.com, aby otrzymywać wiadomości wojskowe, aktualizacje i zasoby bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Historia trwa