Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W Auschwitz zostanie wyświetlony nominowany do Oscara film o Holokauście „Strefa interesów”.

W Auschwitz zostanie wyświetlony nominowany do Oscara film o Holokauście „Strefa interesów”.

filmy

Strefa interesów, uznany dramat o Holokauście i nominowany do Oscara w 2024 roku za najlepszy film, będzie miał swoją polską premierę w czwartek w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Według VarietyReżyser Jonathan Glazer zaprezentuje przerażający film na terenie obozu koncentracyjnego w Auschwitz, gdzie kręcono fragmenty filmu.

„Strefa” opowiada historię Rudolfa Hössa (Christian Friedel), nazistowskiego oficera i komendanta Auschwitz podczas II wojny światowej, który porównuje swoje życie rodzinne z żoną Hedwigą (Sandra Höller) i pięciorgiem dzieci do okropności Holokaustu dziejącego się obok. .

Sandra Höller gra Hedwigę Hoss w dramacie o Holokauście „Zone of Interest”. AP

„Uznanie tej pary jako istot ludzkich było dużą częścią horroru, jaki towarzyszył całej tej podróży po filmie, ale ciągle myślałem, że gdybyśmy mogli to zrobić, może moglibyśmy zobaczyć w nich siebie” – powiedział 58-letni Glazer. Powiedział „Guardianowi”..

„Dla mnie to nie jest film o przeszłości. To próba opowiadania o teraźniejszości, o nas i naszym podobieństwie do sprawców, a nie do ofiar.

Po projekcji Glazer porozmawia z dyrektorem muzeum Piotrem Cywińskim, scenografem Chrisem O'Deą i producentami.

Film jest nominowany do pięciu Oscarów: za obraz, reżyserię, scenariusz adaptowany, dźwięk i światowy film fabularny, które prawdopodobnie zdobędzie.

Sandra Höller, niemiecka aktorka, ubiega się o nagrodę dla najlepszej aktorki, ale za główną rolę we francuskim dramacie „Anatomia upadku”.

W zeszłym miesiącu reżyser „Romy” Alfonso Cuaron nazwał „Strefę interesów” „być może najważniejszym filmem tego stulecia, zarówno z punktu widzenia kinowego podejścia, jak i złożoności tematyki”.

Christian Friedel, Jonathan Glazer i Sandra Höller.
„Dla mnie to nie jest film o przeszłości” – powiedział reżyser Jonathan Glazer (w środku). Teraz stara się być na bieżąco. AFP za pośrednictwem Getty Images

„Strefa” zdobyła główną nagrodę na Festiwalu Filmowym w Cannes zeszłej wiosny i została uznana za Film Roku przez London Critics Circle.

Na całym świecie film, którego dystrybucją zajmuje się A24, zarobił dotychczas w kasie 11 milionów dolarów. „Strefa zainteresowań” jest w kinach, ale nie jest jeszcze dostępna w serwisach streamingowych.

READ  Przyszłość telewizji nadawczej: 5 pytań o przyszłość telewizji w 2023 roku

Załaduj więcej…
https://nypost.com/2024/02/15/entertainment/oscar-nominate-holocaust-film-zone-of-interest-will-screen-at-auschwitz/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania