Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski przegląd zasad dotyczących szczepień przeciwko wirusowi COVID szybko rośnie

Fotograf: Lucas Sogol / Bloomberg

Począwszy od przyszłego miesiąca, jako piąta pod względem liczby ludności rasa państwowa w UE, Polska podejmie kroki w celu zniesienia limitu wiekowego i masowego szczepienia swojej populacji.

Kwi. Rząd chce współpracować z dużymi firmami, aby założyć punkty szczepień dla swoich pracowników i przeszkolić więcej osób do zarządzania materiałami filmowymi, ponieważ kraj spodziewa się otrzymywać regularne dawki szczepionek.

Polska przeżywa najgorszy wybuch nowych przypadków koronawirusa od czasu wybuchu, kiedy szpitale się zapełniają, a wentylacja spada. Zmiany te są częścią wysiłków rządu zmierzających do zintensyfikowania kampanii szczepień po tym, jak Polska spadła poniżej średniej UE pod względem wskaźników szczepień. Informacja Opracował Bloomberg.

Długie oczekiwanie

Jak dotąd rząd podał 6 milionów dawek, w tym 2 miliony osób, które otrzymały oba zastrzyki. Premier Matos Moraveki powiedział, że chce 20 milionów miejsc pracy, aby pomieścić „każdego, kto chce się zaszczepić” w 38 milionach krajów do końca sierpnia.

Moravsky został oskarżony Europejska Komisja ds. Szczepień doprowadziła do opóźnienia lub odwołania niektórych dostaw. Polska obecnie szczepi seniorów Wiek Po pierwszym wydaniu szczepionek wśród najbardziej narażonych obywateli, w tym 60 i więcej, nauczycieli, wojskowych i ratowników, lekarzy i emerytów.

– Z pomocą Piotra Bujnika i Joe Schnewisa

READ  Na polskiej granicy nadal utknęło 2150 ciężarówek