Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski Infost odnotowuje silny wzrost w 2021 r., Ponieważ handel elektroniczny nadal się rozwija

AMSTERDAM, 30 marca (Reuters) – polski paczkomat Infos prognozuje w tym roku dalszy wzrost sprzedaży i zysków, mówiąc, że spodziewa się ożywienia w handlu elektronicznym wywołanego epidemią Kovita-19.

Infosys spodziewa się wzrostu przychodów o 5,7 miliarda USD do 5,9 miliarda USD (1,44 miliarda USD – 1,49 miliarda USD) do 2021 roku, co stanowi wzrost o prawie jedną trzecią, podczas gdy skorygowana marża zysku operacyjnego wzrosła o ponad 30% z 28,3 procent w ubiegłym roku.

Wszystkie liczby zawierają wyniki sztafety w Montrealu, którą francuski serwis kurierski Infos poinformował w zeszłym tygodniu, że chciałby kupić.

Ponieważ blokady do walki z infekcją koronawirusem doprowadziły do ​​wzrostu sprzedaży online, Infost osiągnął w zeszłym roku dochód w wysokości 2,5 miliarda dolarów, którego firma nie spodziewała się zaniknąć, gdy choroba znajdzie się pod kontrolą.

„Widzimy radykalną zmianę w kanale online, który jest napędzany przez kupców. Wiele osób, jak Inditex, a zwłaszcza ich największe sklepy, płaci za kanał online ”- powiedział Reuterowi dyrektor generalny Rafael Proskoska.

„To trwała zmiana, która zwiększy rozmiar całego biznesu e-commerce. Jako kluczowy asystent techniczny firm, z pewnością skorzystamy”.

Według doniesień lokalnych mediów AliExpress, internetowy sklep detaliczny należący do Alibaba, zainstaluje w Polsce 8 tys. Paczkomatów. Infosys wywarł presję na akcje w poniedziałek.

Ale Prososka zbagatelizował obawy o rosnącą konkurencję na rodzimym rynku Infosys.

„Mamy nadzieję, że będziemy numerem jeden w Polsce” – powiedział.

„Rozwijamy coraz więcej usług obowiązkowych osadzonych w komputerze, mamy pierwszą w Polsce aplikację mobilną i mamy gęstość sieci”.

1 $ = 3,9695 raport Slodisa autorstwa Barta Meizera; Edytowanie przez Johna Harveya

READ  Polska mówi, że Węgry potrzebują unijnych pieniędzy na dywersyfikację dostaw energii