Kwalifikacje do Mistrzostw Świata FIFA 2022: Polski napastnik Robert Lewandowski omija starcie Anglii z powodu kontuzji kolana

Bayern Monachium doznał kontuzji napastnika w niedzielnym wygranym 3: 0 meczu z Andorą w Warszawie, w którym strzelił dwa gole, ale musiał opuścić boisko w 63. minucie.

Plik obrazu Roberta Lewandowskiego (R). AFP

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił w poniedziałek, że Robert Lewandowski przegapi eliminacje do Mistrzostw Świata 2022 przeciwko Anglii z powodu kontuzji prawego kolana.

„Zwykle powrót do zdrowia po tego typu kontuzji zajmuje od pięciu do dziesięciu dni, więc Robert Lewandowski wróci do klubu, gdzie będzie dalej rehabilitowany” – czytamy w oświadczeniu.

Nieobecność Lewandowskiego to cios dla Polski, która będzie liczyć na to, że gwiazda napastnika zmierzy się z Anglią w zaciętej rywalizacji eliminacji.

Polska zajmuje obecnie trzecie miejsce w grupie I z czterema punktami, za drugim i drugim Węgrami Garetha Southgate’a w niedzielnym remisie 3: 3 w Budapeszcie.

W tych dwóch meczach Lewandowski strzelił trzy gole, dwa razy przeciwko Andorze i szokująco późnym wyrównaniem z Węgrami.

Bayern początkowo powiedział, że 32-latek nie zostanie zwolniony do gry w środowym meczu na Wembley, ale zmienił zdanie po zmianie Niemiec. COVID-19 Ograniczenia podróży.

Dominujący mistrz Europy zapowiada, że ​​powróci do pierwszego etapu ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain 17 kwietnia na stadionie Bayern Alliance.

Lewandowski wierzy, że pobije rekord Gerta M ல்ல llera w Bundeslidze, wynoszący 40 goli w sezonie, grając w ośmiu meczach ligowych, łącznie 35.

Strona polska jest już dotknięta Korona wirus Infekcje.

Dwóch zawodników, pomocnik Mathews Clichy i rezerwowy bramkarz Lucas Skoropski, w ostatnich dniach wypadło pozytywnie.

READ  Nagłe usunięcie prezesa polskiego banku budzi obawy przed ingerencją polityczną