Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mateusz Wieteska (Clermont Foot): „We Francji jest więcej radości z gry niż w Polsce”

Mateusz Wieteska (Clermont Foot): „We Francji jest więcej radości z gry niż w Polsce”

Zmienił klub, kraj i życie. Lato Mateusza Wieteski trwa nadal na łagodnym stoku, a reprezentant Polski cieszy się każdą chwilą, czekając, by uwolnić go po francusku.

Jak dojechać z Legii Warszawa do Clermont Foot?

Stało się to bardzo prosto. Klub skontaktował się z moimi agentami, którzy poinformowali mnie o ofercie. Jeśli jestem zainteresowany, muszę im powiedzieć, aby mogli zrobić to, co potrzebne. Nie musiałem za dużo myśleć, bo to była świetna okazja, żeby zagrać na innym poziomie. Cieszę się, że wybrałem tutaj to nowe doświadczenie.

„Bariera językowa to nie problem”

Jak poza swoim zawodem doświadczasz tej zmiany otoczenia?

Mieszkałem w Warszawie, stolicy, więc bardzo różniło się od tego, czego doświadczyłem wcześniej. Clermont wydaje się być ładnym miastem, zupełnie innym niż Warszawa. Przez pierwsze dwa tygodnie mieszkałem w hotelu w centrum miasta. Chodziłem po okolicy i udało mi się znaleźć dobre miejsca. Kilka dni temu udało mi się pojechać w góry, aby odpocząć na szczycie Puy de Dôme. Było tak pięknie, że skorzystałam z widoku. Clermont pozwala zarówno skupić się na piłce nożnej, jak i odkrywać miejsca inne niż te, które znam w Warszawie. Środowisko jest idealne dla gracza, który jest przygotowany i chce dobrze trenować.

Jak przebiegała Twoja integracja z grupą?

Jestem tu dopiero od miesiąca i moja adaptacja przebiegła bardzo szybko. Wszyscy tutaj dają z siebie wszystko i bardzo się z tego cieszę. Bariera językowa nie stanowi problemu, ponieważ wielu z nas mówi po angielsku. Na boisku jest łatwo, ale dużo rozmawiamy o tym, żeby budować relacje między nami. Dobrze się czuję w tej grupie.

– We Francji gra na boisku jest trudniejsza niż w Polsce – powiedział obrońca Clermont Foot.

Co możesz powiedzieć po trzech meczach o stanie Ligue 1?

READ  Polska zakazuje importu żywności z Ukrainy, aby uciszyć rolników

Ogólna jakość jest bardzo dobra. Są wspaniali gracze, którzy mogą coś zmienić w grze. We Francji jest znacznie trudniej niż w Polsce, gdzie jest więcej bitew powietrznych. W grze jest dużo zabawy, a wszystkie zespoły próbują tworzyć akcje. Dobrze jest grać przeciwko tym wspaniałym zespołom w Ligue 1, która według mnie jest jedną z pięciu najlepszych lig na świecie.

NL {« ścieżka »: »mini-rejestracja », »id »: »MT_Sports_Clermont_Foot », »AccessCode »: »14176545«, »AllowGCS »: »true », »klasa nadwozia »ELL »ogólne » « , »filterMotsCles »: »1|10|11|18|19|6973|17123″, »gabarit »: »Ogólne », »Essentiel to »: »Prawdziwe », »idArtykuł»: »417654 « 4176545 », »idDział »: »282″ , »idZone »: »30603″, »motsCles »: »1|10|11|18|19|6973|17123″, » premium » « : »banniere_haute|artykuł », »strona »: »MT », »sousDomain »: »www », »tagsArtykuł »: »#LorientCF632022″, »urlTitle »: »mateusz-mon-wieteska-ot Więcej zabawy w sporcie niż w Polsce »}

Którą drużynę znalazłeś w Clermont?

Są wysokiej jakości gracze. Niektórzy ludzie mogą coś zmienić i chociaż nie mogę porównać się ze wszystkimi zespołami, wiem, że nasz zespół pozwoli nam pozostać w Ligue 1. Będziemy walczyć do końca i wiemy, że przegrają cztery drużyny. będzie ważne. Dla nas liczy się każdy punkt.

Premia Mateusz Wieteska atakuje Ligue 1 z Clermont Foot

Dlaczego strata gola przeciwko Nice nie jest dla ciebie ważna?

To dobrze wpływa na nasze morale, ponieważ straciliśmy pięć goli przeciwko Paryżowi i dwa kolejne w Reims. Daje nam pewność, gdy zbliżamy się do niedzielnego spotkania w Lorient.

Masz wybór i Polska zakwalifikuje się do kolejnego Pucharu Świata. Czy nie ryzykujesz rezygnacji z mistrzostwa?

Zawsze istnieje niebezpieczeństwo. W Polsce najlepszą drużyną jest Legia Warszawa, a wszystkie mecze ogląda trener reprezentacji. Ale Ligue 1 jest lepszą ligą niż polska liga. Wiem, że jeśli zagram dobrze, zachowam szansę na występ w reprezentacji i na mistrzostwa świata. Zrobię co w mojej mocy, ponieważ jestem dumny, że mogę grać dla mojego kraju.

READ  ELI Kraków I. na tworzenie logistyki miejskiej.

Między Lorient, w tę niedzielę (15 godzin)i środa w Marsylii (21 godzin)Która gra jest ważniejsza?

Wiemy, że niedzielny mecz jest bardzo ważny. Będziemy musieli walczyć o pozostanie w Ligue 1, zwłaszcza z zespołami takimi jak Lorient. Nabraliśmy pewności, mamy jakość i musimy z niej korzystać. Ale nie wiem, czy Marsylia ma znaczenie. Pokonaliśmy Niceę, w piłce nożnej wszystko może się zdarzyć. Potem zobaczymy Marsylię.

Wywiad przeprowadził Laurent Calmet