Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jacobsen wygrywa swoje pierwsze zwycięstwo po wypadku na trasie po Polsce w zeszłym roku

Fabio Jakobsen na Mistrzostwach Holandii.

Fabio Jakobsen (Dziunink-Quickstep) wygrał w środę 2. etap Tour de Valoni, swoje pierwsze zwycięstwo po strasznym wypadku na polskim tournée, którego kontuzjował prawie rok temu.

24-letni Holender wystartował z Fernando Gaviria (zespół Emiratów Zjednoczonych Emiratów Arabskich) i Amouri Cabiot (Arcia-Samsic) startując i kończąc w Solter pod koniec 120-kilometrowego etapu. Zwycięstwo Jakobsona nastąpiło tego samego dnia, w którym Dylan Cronwegan (Jumbo-Wisma) bierze udział w pierwszym etapie Tour de Valoni. Jaki jest pierwszy sukces Kronewegana od czasu powrotu z zawieszenia po zepchnięciu Jacobsena na przeszkody w pierwszych etapach? Wycieczka po Polsce.

Po katastrofie Jacobsen spędził trochę czasu w śpiączce wywołanej medycznie. Incydent złamał mu liczne kości na twarzy. Kronewegan został początkowo zdyskwalifikowany z trasy po Polsce, co dało Jacobsonowi zwycięstwo na 1. etapie, a następnie UCI zawiesiło Kronwegana na dziewięć miesięcy.

Jacobsen przeszedł kilka operacji po wypadku. Powrócił do ścigania na trasie po Turcji w kwietniu tego roku.

„Myślę, że to wynik moich powtórnych egzaminów” – powiedział Jakobsen po swoim zwycięstwie w środę. „Myślę, że mogę powiedzieć, że wróciłem. Nie mogę się doczekać kolejnych wygranych faz. Dzisiaj na zdrowie”.

READ  MAN położył podwaliny pod rozbudowę krakowskiej fabryki w Polsce