Top News

Jacobsen wygrywa swoje pierwsze zwycięstwo po wypadku na trasie po Polsce w zeszłym roku

Fabio Jakobsen na Mistrzostwach Holandii.

Fabio Jakobsen (Dziunink-Quickstep) wygrał w środę 2. etap Tour de Valoni, swoje pierwsze zwycięstwo po strasznym wypadku na polskim tournée, którego kontuzjował prawie rok temu.

24-letni Holender wystartował z Fernando Gaviria (zespół Emiratów Zjednoczonych Emiratów Arabskich) i Amouri Cabiot (Arcia-Samsic) startując i kończąc w Solter pod koniec 120-kilometrowego etapu. Zwycięstwo Jakobsona nastąpiło tego samego dnia, w którym Dylan Cronwegan (Jumbo-Wisma) bierze udział w pierwszym etapie Tour de Valoni. Jaki jest pierwszy sukces Kronewegana od czasu powrotu z zawieszenia po zepchnięciu Jacobsena na przeszkody w pierwszych etapach? Wycieczka po Polsce.

Po katastrofie Jacobsen spędził trochę czasu w śpiączce wywołanej medycznie. Incydent złamał mu liczne kości na twarzy. Kronewegan został początkowo zdyskwalifikowany z trasy po Polsce, co dało Jacobsonowi zwycięstwo na 1. etapie, a następnie UCI zawiesiło Kronwegana na dziewięć miesięcy.

Jacobsen przeszedł kilka operacji po wypadku. Powrócił do ścigania na trasie po Turcji w kwietniu tego roku.

„Myślę, że to wynik moich powtórnych egzaminów” – powiedział Jakobsen po swoim zwycięstwie w środę. „Myślę, że mogę powiedzieć, że wróciłem. Nie mogę się doczekać kolejnych wygranych faz. Dzisiaj na zdrowie”.

READ  Polska przeprasza za rządowy bałagan ze szczepionkami

About the author

Hanley Bennett

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment