Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski mistrz wyścigów samochodowych Tobiasz Mosilak uznał Glasgow za miejsce godne mistrzostwa świata بطولة

Polski mistrz wyścigów samochodowych Tobiasz Mosilak uznał Glasgow za miejsce godne mistrzostwa świata بطولة

Chris Holder, Tobias Musilak i Nikolai Klindt na wybiegu (fot. Ian Adam)
Chris Holder, Tobias Musilak i Nikolai Klindt na wybiegu (fot. Ian Adam)

27-latek był niepokonany, gdy jedni z najlepszych jeźdźców na świecie urządzili noc wspaniałej rozrywki przed społecznie odległym tłumem.

Australijczyk Chris Holder – mistrz świata z 2012 roku – dołączył do faworyta Duńczyka Nikolaia Klindta na podium.

Brytyjczyk Dan Bewley zajął czwarte miejsce po dogrywce z Rasmusem Jensenem, a ci czterej zawodnicy przechodzą teraz do Grand Prix Challenge jeszcze w tym roku, aby mieć szansę wzięcia udziału w Grand Prix 2022.

Musilak, którego po zwycięstwie obsypali polscy kibice, powiedział: „Dzisiejszego wieczoru byłem bardzo szybki – to była dla mnie wspaniała noc.

„Podobał mi się tor – to był świetny tor wyścigowy. Tor i stadion są piękne i byłoby wspaniale, gdyby przyjechało tutaj Grand Prix, ponieważ tor wyścigowy jest świetny.

„Dziś wieczorem muszę zwolnić i cieszyć się chwilą, ale teraz mam przed sobą duże wyzwanie”.

Klindt również śpiewał pochwały na temat toru i konfiguracji w Ashfield.

Powiedział: „Powiedziałem wcześniej, że to najlepszy klub w Wielkiej Brytanii.

„Wszystko w ciągu dnia było świetne, wiem, że prawdopodobnie będzie to duża prośba, ale chciałbym w przyszłości zobaczyć tutaj lekarza ogólnego”.

Tor był ustawiony naprawdę dobrze – trochę ślisko, ale bezpiecznie i wszędzie można jechać. Wewnątrz działało naprawdę dobrze, na zewnątrz działało i obaj mieli swoje plusy i minusy.

„Glasgow w przeszłości był nieco trudny, ale dzisiejszy tor był fantastyczny. Dzięki klubowi podczas blokady najwyraźniej włożyli dużo pracy, co pokazało dziś wieczorem podczas wyścigu. „

Brooke Nicholl z Glasgow z trudem wywarła wpływ, zdobywając zaledwie trzy punkty w trudnym towarzystwie, podczas gdy Brytyjczycy Charles Wright i Louis Kerr zdobyli odpowiednio siedem i sześć punktów.