Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski Fundusz Stypendialny szuka pieniędzy na podtrzymywanie tradycji

Członkowie Polskiego Funduszu Stypendialnego organizują w ten weekend zbiórkę pieniędzy, która, jak mówią, pomoże utrzymać przy życiu lokalne polskie dziedzictwo. Pieniądze pomogą organizacjom non-profit wypłacać stypendia dla młodych studentów.

Zazwyczaj fundusze pochodzą z corocznego polskiego festiwalu, który z powodu pandemii jest odwoływany od dwóch lat. Jeden z najpopularniejszych letnich festiwali w centrum Syrakuz od ponad 60 lat, Polish Syracuse Festival wypełnia śródmieście jedzeniem, muzyką i rozrywką.

W przeciwieństwie do wielu festiwali, które powróciły tego lata, organizatorzy zdecydowali się przesunąć o kolejny rok, pozostawiając na niskim poziomie fundusze na dziesięć stypendiów dla zasłużonych studentów z lokalnej Polonii.

Aby zrekompensować utracone zabytki, organizacja non-profit organizuje sobotnią kolację w Domu Polskim. Na kolacji uhonorowany zostanie również Polak Roku, zwykle honorowany za starania o zachowanie polskiego dziedzictwa w społeczności Syracuse.

Organizatorzy stwierdzili, że zakup biletu na wydarzenie lub przekazanie kredytu pomogłoby podtrzymać tradycję.

„Stypendia warte dziesięć tysięcy dolarów. To jest nasze główne źródło dochodu. Nie mamy tu innego wyjścia. Jesteśmy zorganizowani w całości z wolontariuszy, więc nikt z nas nie zbiera z tego żadnych pieniędzy” – powiedział sekretarz Polskiego Funduszu Stypendialnego Don. Dutkowskiego.

Fundusze będą zbierane w sobotę, a jeśli nie możesz, nadal możesz wesprzeć wydarzenie darowizną. Organizatorzy zapowiedzieli, że wydarzenie obejmie kolację z indyka z loteriami i nagrodami.

Zachęcamy również do zapoznania się z Polskim Funduszem Stypendialnym lub uczestnictwa. Zbiórka odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 w Domu Polskim w Syracuse przy 915 Park Ave w Syracuse.

Bilety można kupić do piątku na miejscu lub w biurze podróży APR po drugiej stronie ulicy.

Aby uzyskać więcej informacji na temat biletów lub przekazać darowiznę, odwiedź stronę polishscholarship.org.

READ  EKO 85-calowy przegląd Smart TV 4K UHD - rozmiar, jakość i wartość w jednym dużym telewizorze