entertainment

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina kończy się zwycięzcą

Warszawa Jury Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina wysłuchało finalistów w środę w Warszawie, po czym ogłosiło zwycięzcę pierwszej nagrody w wysokości 40 000 euro (45 000 dolarów) na prestiżowym wydarzeniu, które uruchamia globalne miejsca pracy.

Jury spotka się na wieczornych obradach po wysłuchaniu, jak w ciągu dnia czterech ostatnich finalistów gra koncert Chopina z orkiestrą. Pozostałe osiem turniejów kwalifikacyjnych rozegrano w poniedziałki i wtorki.

Werdykt spodziewany jest późnym wieczorem w Orkiestrze Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Finalistami są Leonora Armellini z Włoch. z Kanady JJ Jun Li Bui i Bruce (Xiaoyu) Liu; Alexander Gadzhiev, reprezentujący Włochy i Słowenię; Martin Garcia Garcia z Hiszpanii; Eva Gevorgyan, przedstawicielka Rosji i Armenii; Jacob Koszlick i Kamel Patchulix z Polski; Japończyk Emi Kobayashi i Kyohi Soreta; chiński Hao Rao; Hyuk Lee pochodzi z Korei Południowej.

Skłaniając się do ich sztuki, 17-osobowe jury wystawiło w tym roku dwóch finalistów więcej niż zwykle. Konkurs, który odbywa się co pięć lat, został przesunięty o rok z powodu pandemii.

ogłoszenie

Zwycięzca otrzyma złoty medal i nagrodę pieniężną ufundowaną przez prezydenta RP, a także prestiżowe kontrakty nagraniowe i koncertowe.

Druga nagroda to 30 000 euro (35 000 USD), trzecia nagroda to 20 000 euro (23 000 USD), a czwarta nagroda to 15 000 euro (17 000 USD), są też nagrody za piąte, szóste i siódme miejsce oraz inne nagrody dla finalistów . Ufundowany przez polski rząd, fundacje muzyczne i prywatnych darczyńców.

Chopin, najsłynniejszy polski kompozytor i pianista, urodził się w 1810 roku w Żelezowej Woli pod Warszawą z matki Polki i ojca Francuza. Wyjechał z Polski w wieku dziewiętnastu lat, aby poszerzyć swoją edukację muzyczną w Wiedniu, a następnie w Paryżu, gdzie osiadł, komponował i koncertował oraz uczył gry na fortepianie. Zmarł 17 października 1849 w Paryżu i został pochowany na cmentarzu Pere Lachaise. Jego serce znajduje się w Kościele Świętego Krzyża w Warszawie.

READ  Lily-Rose Depp olśniła elegancją w kobiecej sukience podczas premiery Wolf

Egzaminy można śledzić na żywo na kanale YouTube Instytutu Chopina oraz w Polskim Radiu.

Prawa autorskie 2021 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, transmitowany, przerabiany ani redystrybuowany bez pozwolenia.

About the author

Naomi Schmidt

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment