Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

CORE, organizacja charytatywna Seana Penna, podpisuje umowę na pomoc ukraińskim uchodźcom w Krakowie

CORE, organizacja charytatywna Seana Penna, podpisuje umowę na pomoc ukraińskim uchodźcom w Krakowie

Organizacja charytatywna, której współzałożycielem jest amerykański aktor i reżyser Sean Penn, porozumiała się, aby stale wspierać ukraińskich uchodźców mieszkających w Polsce.

Organizacja Organized Community Relief Effort (CORE), współprowadzona przez dwukrotnego zdobywcę Oscara Bena, będzie współpracować z samorządem lokalnym w Krakowie, aby zapewnić zakwaterowanie i wsparcie edukacyjne dla uchodźców. Podpisano porozumienie podczas wizyty Benna w mieście na spotkanie z prezydentem Krakowa w środę.

W ramach inicjatywy niezamieszkane budynki w polskim mieście przekształcą się w mieszkanie dla około 50 uchodźców. Fundacja otworzy również biuro w Krakowie i zatrudni pracowników pomocniczych do pomocy potrzebującym Ukraińcom.

Sam Ben pracuje obecnie nad filmem o rosyjskiej inwazji na Ukrainę, ale podkreślił, że pomoc Ukraińcom jest teraz najważniejsza. Aktor wyraził podziw dla Polaków, ich sympatię i zrozumienie dla narodu ukraińskiego, nazywając prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego bohaterem, który go zainspirował.

W dniu rosyjskiej inwazji Ben był w Kijowie, gdzie nagrywał film dokumentalny o rosyjskiej aktywności przeciwko Ukrainie. Wyjechał z Kijowa do Polski pod koniec lutego po wybuchu wojny, zostawił samochód kilkadziesiąt kilometrów od granicy ukraińsko-polskiej i resztę drogi przeszedł pieszo.

Jego fundacja CORE pomaga obecnie uchodźcom w Polsce i Rumunii, dwóch krajach, które przyjęły największą liczbę uchodźców z sąsiedniej Ukrainy. Fundacja stara się zapewnić żywność, wodę, transport i schronienie osobom uciekającym przed wojną.

Organizacja powstała w 2010 roku w odpowiedzi na trzęsienie ziemi, które zniszczyło Haiti. W tamtym czasie CORE niosło pomoc potrzebującym i pomaga mieszkańcom do dziś. Podczas pandemii koronawirusa centrum prowadziło bezpłatne testy Covid-19 w Stanach Zjednoczonych.

READ  Siostra Madeleine McCann przemawia po raz pierwszy