Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska wieś omawia opłatę na rzecz policji |  Wiadomości, sport, praca

Polska wieś omawia opłatę na rzecz policji | Wiadomości, sport, praca

POLSKA – Pełny porządek obrad Rady Wioski na 17 października oraz niektóre punkty dotyczyły Departamentu Policji Wiejskiej oraz raport na temat składek policyjnych sporządzony przez skarbniczkę rady, Alison Dunham.

7 listopada we wsi Polska odbędzie się głosowanie dotyczące pięcioletniej opłaty w wysokości 2,5 miliona dolarów, która ma sfinansować działalność i wydatki departamentu. Podatek kosztowałby około 88 dolarów na 100 000 dolarów wyceny i przynosiłby 169 000 dolarów rocznie.

„Koszty funkcjonowania policji znacznie wzrosły” – powiedział Dunham. „Koszty funkcjonowania wydziału wzrosły o 25% w ciągu ostatnich siedmiu lat”.

Szef polskiej policji wiejskiej Dan Lambert powiedział, że ogólny fundusz wioski pokrywa koszty, ale nie może to trwać wiecznie.

„Wydział potrzebuje 515 000 dolarów na działalność” – powiedział.

Departament działa w oparciu o opłatę w wysokości 1 miliona dolarów, która rocznie gromadzi 54 000 dolarów. Dunham twierdzi, że wydział wykorzystuje 10% swoich potrzeb.

Zatrudnia ośmiu funkcjonariuszy na pełen etat i trzech na pół etatu.

„Obawiam się, że bez tego finansowania stracimy niektóre usługi” – powiedział Dunham. „Z pozytywnego punktu widzenia wszyscy, z którymi do tej pory rozmawiałem, bardzo mnie wspierali”.

Podatek „nie jest przeznaczony na podwyżki ani na nowe samochody. Ma na celu utrzymanie polskiej komendy wiejskiej”.

Podczas spotkania rada została poproszona o zatwierdzenie kwoty 7494 dolarów na policyjne kamery osobiste. Koszty zostaną pokryte z funduszu powierniczego na rzecz egzekwowania prawa.

Lambert powiedział, że pierwotna autoryzowana kwota za kamery ciała wynosiła 6000 dolarów. Powiedział, że za tę kwotę jego wydział otrzyma roczną gwarancję, ale może potrzebować innego sprzętu.

Dyrektor znalazł inny zestaw kamer, który miał trzyletnią gwarancję i mógł korzystać z serwera, który już posiadał.

READ  Data, godzina i kanał telewizyjny do oglądania lub transmisji na żywo US 2022 FIVB Volleyball Men's Nations League

„To 1494 dolarów oprócz kwoty już zatwierdzonej” – powiedział Lambert. „Będzie ozdobą każdego funkcjonariusza w wydziale”.

Po krótkiej dyskusji Rada jednomyślnie przyjęła podwyżkę.

W innej sprawie Przewodniczący Rady Michael Thompson powiedział, że zarząd Połączonego Okręgu Strażackiego Western Reserve głosował za przywróceniem umowy o prowadzeniu ambulansu i wzajemnej pomocy z Boardmanem. Niektórzy obawiają się, że WRJFD jest nadużywany, ale powiedział, że będzie to ściśle monitorowane w ramach nowej umowy o wzajemnej pomocy.

W innym biznesie:

• Rada jednomyślnie zatwierdziła spotkanie w wieczór wyborczy (7 listopada), zamiast automatycznie przenosić je na następny dzień.

• Polski Klub Juniorek Kobiet zwrócił się z prośbą o zapalenie zielonego światła na ścieżkach wokół wsi na Boże Narodzenie. Rozwiązaniem, jak twierdzi Edison Lighting, jest zainstalowanie specjalnych świateł na chodnikach, które kosztują od 150 do 250 dolarów. Koszty zostaną omówione na najbliższym spotkaniu.

• Mieszkanka Kathy Miller zapytała o „chodniki” uliczne, a konkretnie o te przy State Route 616 i US Route 224, które wydają się nie działać. Powiedziano jej, że leży to w gestii Departamentu Transportu Ohio.

Otrzymuj najświeższe wiadomości i nie tylko, prosto na swoją skrzynkę odbiorczą