Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Brytyjskie Siły Powietrzne zwiększają zdolności bojowe na polskim szkoleniu

Brytyjskie Siły Powietrzne zwiększają zdolności bojowe na polskim szkoleniu

Brytyjskie Królewskie Siły Powietrzne (RAF) przetestowały zdolności bojowe swojej floty Typhoon Operacja Carson W Poznaniu samolot lata z siłami powietrznymi Polski, Włoch, USA i Hiszpanii w celu poprawy interoperacyjności.

Wielozadaniowy zespół lotniczy wykonał różnorodne ćwiczenia manewrowe i szkoleniowe w locie kontrastowym, aby porównać taktykę z polskimi F-16 i włoskimi F-35.

W międzyczasie odbywały się szkolenia raporty Ministrowie obrony na Warszawskim Forum Bezpieczeństwa wezwali sojuszników do „utrzymania wsparcia dla Ukrainy i utrzymywania presji na Rosję”.

Wspólny wysiłek

Dowódca 31. Sił Powietrznych Taktycznych płk Łukasz Piątek Zilustrowało to znaczenie powiązania podstawowych operacji bojowych z innymi siłami, przy jednoczesnym promowaniu elastycznych i zwinnych operacji powietrznych przy ograniczonym wsparciu.

„Ta inicjatywa budowania partnerstwa poprawia interoperacyjność pomiędzy polskimi F-16 a brytyjskimi Typhoonami i umożliwia obu stronom prowadzenie realistycznych ćwiczeń w wymagającej przestrzeni powietrznej” – powiedział.

W bitwie uczestniczyli także piechota, a wspólne kontrolerzy lotów w USA i Wielkiej Brytanii kierowali bitwą, a odrzutowce zapewniały wsparcie powietrzne oddziałom lądowym.

Ochrona bałtyckiego nieba

RAF Typhoony latały wraz ze swoimi hiszpańskimi odpowiednikami w litewskiej przestrzeni powietrznej, aby usprawnić manewry bliskiego pozycjonowania przy pomocy systemów obserwacji NATO. Orzeczenie to nadeszło po tym, jak w sierpniu Wielka Brytania przekazała Hiszpanii obowiązki NATO w zakresie kontroli powietrznej krajów bałtyckich.

Policja ma na celu ochronę Estonii, Łotwy i Litwy, spośród kilkudziesięciu rosyjskich samolotów. Transport W pobliżu przestrzeni powietrznej członków NATO.

READ  Guleba otrzymuje polskie wsparcie podczas przewodnictwa w OBWE w 2022 r.