Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska twierdzi, że testy pokazują, że rtęć nie jest przyczyną śmiertelności ryb w Odrze – POLITICO

Polska twierdzi, że testy pokazują, że rtęć nie jest przyczyną śmiertelności ryb w Odrze – POLITICO

Testy laboratoryjne mające na celu zbadanie masowych śmiertelności ryb w Odrze wykazały wysoki poziom soli, ale Polska twierdzi, że jej woda nie jest zatruta rtęcią.

Analiza próbek rzek pobranych zarówno w Polsce, jak iw Niemczech wykazała wysoki poziom zasolenia, ale bez rtęci, powiedziała w sobotę polska minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, według doniesień medialnych. W Polsce wciąż trwają badania toksykologiczne – powiedział.

MOSKWA, Polska Państwowa Komisja Weterynaryjna przetestowała siedem gatunków martwych ryb i wykluczyła rtęć jako przyczynę śmierci, ale wciąż czeka na wyniki innych substancji, The Associated Press zgłoszone. Powiedział, że wyniki testów z Niemiec nie wykazały wysokiego poziomu rtęci, poinformował AP.

Tysiące martwych ryb znaleziono w rzece Odrze, która płynie między Polską a Niemcami, a oba kraje ostrzegają przed katastrofą ekologiczną.

Premier Polski Mateusz Morawiecki została zaproszona Śmierć ryb na początku tego tygodnia była „wyjątkowo skandaliczna”. Odpowiedzialni za to będą surowo ukarani, powiedział.

W piątek późnym wieczorem Morawiecki zwolnił szefa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Przemysława Dacę i Michała Mystrzaka, szefa Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Reuters donosił.

Polska woda powiedział Wstępne testy w czwartek wykazały toksyczne substancje w rzece, a urzędnicy w piątek pod warunkiem, że Ostrzeżenie dla ludzi, aby nie kąpali się w Odrze. „Głównie mamy do czynienia z przestępstwem, w którym do wody wprowadzana jest substancja powodująca śmierć ryb i innych gatunków” – powiedział wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ostopa. powiedział Czwartek.

Niemiecki nadawca RBB zgłoszone „Wysoki poziom rtęci” wykryto w próbkach wody z Odry w czwartek.

Morawiecki w sobotę zobowiązał się zrobić wszystko, co możliwe, aby ograniczyć szkody w środowisku. Według AP minister spraw wewnętrznych Polski zaoferował nagrodę każdemu, kto mógłby pomóc w znalezieniu osób odpowiedzialnych za zanieczyszczenie rzeki.

Ministerstwo Środowiska landu Brandenburgia na początku tego tygodnia oskarżyło Polskę o ukrywanie tej sprawy. – W tym przypadku trzeba powiedzieć, że łańcuchy sprawozdawcze między stroną polską i niemiecką nie działają – powiedział Axel Vogel, brandenburski minister środowiska. powiedział.

READ  Polska znalazła zaawansowany rating ubezpieczeniowy | Wiadomości, sport, praca