Cedi Osman upoważnia Turcję do wygrania z Polską / Aktualności

Reprezentacja Turcji pokonała Polskę przez końcowy wynik w towarzyskim meczu w Stambule 94-78 (26-18, 21-18, 21-24, 26-18) za 18-punktowym występem Cedi Osman.

Cedi Osman

Pozycja: SF
Wiek: 27
Wzrost: 204 cm
Waga: 88 kg
miejsce urodzenia: Macedonia (była jugosłowiańska republika)

Osman zdobył 8 punktów w ostatnich 4 minutach trzeciej kwarty, dając Turcji 10-punktową przewagę na 10 sekund przed końcem trzeciej kwarty.

W czwartym kwartale Turcja zwiększyła swoją przewagę dzięki grze Furkana Korkmaza. Yigitcan Saybir powiększył prowadzenie Turcji do 21 punktów na 4:03 przed końcem meczu, a Polacy wciąż mieli nadzieję w tym meczu.

Polska zdołała zamknąć się w trzeciej kwarcie i straciła zaledwie 5 punktów (51-46) po trafieniu za 3 punkty Michaela Sokołowskiego.

Turcja miała już bezpieczną odległość w pierwszej połowie, a lay-up Yigitkana Sibira dał im 15-punktową przewagę (38-23) na 5:54 przed końcem pierwszej połowy.

Turcja miała już 8-punktową przewagę (18-10) już w pierwszej kwarcie po trafieniu za 3 punkty Onuralfa Pidima na 4:26 przed końcem kwarty.

Napastnik Cleveland Cavaliers Sedi Osman prowadził Turcję z 18 punktami (1/1 2PT, 4/6 3PT, 4/4 FT), 2 zbiórkami i 2 asystami.

Alexander Balcerowski miał dla Polski 12 punktów (3/3 2PT, 1/1 3PT, 3/4 FT), 5 zbiórek i 3 asysty.

Turcja: Cedi Osman 18, Yigitkan Saibir 14 (6 REB), Sehmus Hazer 13 (5 AST), Furkan Korkmaz 12 (5 REB), Sadiq Emir Kabaka 11;

Polska: Aleksander Balcerowski 12 (5 REB), Kajub Schenck 12 (9 AST), Michał Sokołowski 12, Dominik Olejnyczak 10, Michał Michalak 10.

READ  Liczba wniosków o kredyt hipoteczny w Polsce potroiła się po uruchomieniu rządowego programu