Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska potępia więzienie białoruskich przywódców

Białoruska opozycja Maria Kolsnikova i Maxim Snok, oskarżeni o terroryzm i próbę nielegalnego przejęcia władzy, stoją w klatce, uczestniczyli w rozprawie sądowej 6 września 2021 r. w Mińsku na Białorusi.

WARSZAWA, 6 września (Reuters) – Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Pridox potępił w poniedziałek uwięzienie działaczy białoruskiej opozycji Marii Kolsnikowej i Maxima Snocka.

Kolsnikova i Snack zostali skazani odpowiednio na 11 lat i 10 lat więzienia, co doprowadziło do oburzenia narodów zachodnich. Czytaj więcej

„Decyzja władz białoruskich… jest zdecydowanie potępiona. To kolejny akt publicznego tłumienia praw człowieka i zastraszania społeczności białoruskiej. Te represje nie powinny pozostać bez odpowiedzi” – powiedział na Twitterze Presidax.

Prezydent Polski Andrzej Duda wyraził solidarność z Kolsnikową i przekąską. „Polska domaga się bezwarunkowego uwolnienia wszystkich więźniów politycznych. Ci ludzie są więzieni za walkę o wolną i demokratyczną Białoruś” – napisał na Twitterze.

Raport Anny Gopher; Montaż przez Petera Cooneya i Marka Heinricha

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.

READ  Dom V Korpusu w Polsce otrzymuje nową nazwę