sport

Polska obchodzi 225. urodziny | Wiadomości, sport, praca

POLAND TOWNSHIP – 23 lipca 1796 r. geodeci z Connyt w stanie Ohio przebyli 68 mil przez bagna, wzgórza i drzewa, aby dotrzeć do południowo-wschodniego narożnika rezerwatu Western Connecticut.

– Geodeci zaznaczyli południowo-wschodni róg Rezerwatu Zachodniego i, jak się okazało, Poland Township – powiedział Dave Smith, powiernik Polskiego Towarzystwa Historycznego. Napisali w poście: Na północ od jeziora Erie 68 mil, na wschód od stanu Pensylwania, na południe 41 stopni szerokości geograficznej, a na zachód od New Connecticut, 23 lipca 1796 r.

W sobotę Poland Township obchodziło 225 rocznicę opublikowania tego znaku, który określał obszar „Town 1 Range 1”, czyli pierwszy obszar o wymiarach 5 na 5 mil zbadany w rezerwacie Connecticut Western Reserve. Rocznicę obchodzono w Polish Township Park, około 3 km na północny zachód od miejsca, w którym widniał słynny znak.

Podczas uroczystości członkowie Polskiego Towarzystwa Historycznego, ubrani w antyki, wyszli z lasu i w rekonstrukcji wpłacili stawkę ziemi – mówi Laurie Fox, prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Niedługo potem poświęcono nową tablicę, kronikującą dzieje miasta.

„Myślę, że wszyscy dobrze się bawili”, powiedział Fox, który przypuszczał, że impreza przyciągnęła około 400 osób na podstawie liczby zjedzonych hot dogów.

„Świętowanie Polski” obejmowało również podniesienie flagi przez miejscowe oddziały harcerskie, hymn narodowy odśpiewany przez Renee Burnett, pojawienie się polskich służb bezpieczeństwa i ich pojazdów, występy karate ATA Sztuki Walki oraz stoisko ze świeżymi produktami ze wsi gospodarstwo rolne.

Dla dzieci było malowanie twarzy, balony i wiele innych praktycznych zabaw.

Botanik Kyle Veliky poprowadził dwie wycieczki przyrodnicze po 115-hektarowym parku, który obejmuje półtora kilometra ścieżek przyrodniczych, cztery ogrody – ogród motyli, rodzimy ogród łąkowy, ogród hosta i ogród paproci – oraz teren podmokły, plus boiska do piłki nożnej i przejażdżka rowerem po kraju – mówi Ken Veliky, przewodniczący Rady Miejskiej w Polsce.

READ  Trener Hiszpanii deklaruje, że zagra "Morata i 10 innych" z Polską | Sporty

Powiedział, że sobotnia uroczystość była pierwszym ważnym wydarzeniem, które odbyło się w parku.

„To pierwszy raz i poszło bez problemu” – powiedział Veliky.

Smith powiedział, że można się wiele dowiedzieć o historii tego obszaru. Powiedział, że nazwa Polska wybrana przez dwóch pierwszych osadników honoruje polskich generałów, którzy pomagali Ameryce w wojnie o niepodległość.

Na początku XIX wieku wiele osób osiedliło się wzdłuż Yellow Creek, który biegnie przez centralną Polskę, dając początek drugiej społeczności.

„Kiedyś Polska miała większą populację niż Youngstown” – powiedział Smith. „W końcu, z powodu kolei i innych rzeczy, Youngstown rozrosło się”.

Towarzystwo Historyczne, które wystawiło park, rozdało pamiątkowe drewniane tabliczki z napisem „Miasto 1 Pasmo 1”.

„To był wspaniały dzień” – powiedział Smith.

[email protected]

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej

About the author

Valerie Rogers

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment