Polska kończy serię Konferencji NE-8 niepokonana zwycięstwem 1:0 nad Lakeview |  Wiadomości, sport, praca

Polska kończy serię Konferencji NE-8 niepokonana zwycięstwem 1:0 nad Lakeview | Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie personelu/Brian Yoger. Juniorka Polski Sofia Genovic (9) i Nora Lewis (5) z Lakeview walczą o piłkę podczas środowego meczu konferencji Northeast-8.

POLSKA – Zaledwie pięć minut po „Bitwie buldogów” rozegranej przez Northeast-8 pomiędzy Polską a Lakeview, polska Kennedy Henderson wprowadziła swój zespół na szachownicy.

Przez następne 75 minut żadna z drużyn nie była w stanie trafić do siatki, a Mahoning County Bulldogs zwyciężyli 1:0 w sezonie.

Zwycięstwo zakończyło doskonały sezon ligowy Polski.

„To miłe zwycięstwo” – powiedział trener Polski Neil Huda. „Wiedziałem, że miło jest, gdy dziewczyny osiągają doskonałe wyniki w lidze. To dobre uczucie”.

Przez większą część pierwszej połowy Lakeview pozostawało uwięzione we własnej strefie, oddając strzał za strzałem, nie będąc w stanie wejść w ofensywny rytm.

Wykonali kilka podań do atakującej trzeciej bramki, ale piłka szybko wróciła na drugi koniec boiska.

Lakeview był w stanie stłumić strzały Polski w defensywie, a te, które padły, nie były nawet na stopę lub dwie od celu.

„Nie mogliśmy dokończyć” – powiedział Hoda. „Chcieliśmy tylko ruszyć piłką. Tak jak powiedziałem dziewczynom, trzeba ruszać piłką. Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz ruszać piłką. Ale musisz dokończyć mecz, żeby wygrać, a nam się to nie udało” Wykonaj świetną robotę.”

Sezon zasadniczy jest już w planach, a Polska po drodze została mocno dotknięta. Mając zaledwie garstkę zawodniczek, w tym Avę Blińską, Polska nie rozegrała nawet dwóch pełnych meczów w całkowicie zdrowym składzie.

Mimo to udało im się odzyskać rekord 12-5 i zakończyć doskonały sezon w meczu Northeast-8 przeciwko potężnej drużynie Lakeview.

„Chciałbym, żebyśmy byli trochę zdrowsi niż teraz” – powiedział Hoda. „Dzisiaj dobrze operowaliśmy piłką, z czego byłem zadowolony. Obrona grała dobrze, z czego byłem zadowolony. Byliśmy zadowoleni z naszej dzisiejszej gry. Lakeview to naprawdę dobry zespół. To dopiero czwarta porażka w całym sezonie , więc to dobry zespół.” Dobrze. To był dobry mecz finałowy, przygotowujący do turnieju.

READ  Igrzyska Paraolimpijskie: Dyskowce Vinod Kumar zdyskwalifikowany i przegrał brąz

To był koniec sezonu zasadniczego również dla Lakeview, ponieważ Trumbull County Bulldogs zakończyli mecz z rekordem 10-4-1.

Druga połowa była znacznie lepszym występem ataku Lakeview, ponieważ zespół był w stanie znacznie bardziej przenieść grę do strefy neutralnej i ofensywnej niż w pierwszej połowie.

Chociaż żaden strzał nie przekroczył siatki, 15-osobowy oddział Lakeview był w stanie wypchnąć grę poza własną strefę. Przy tak małej liczbie zawodników Lakeview miało przez cały sezon dwóch przeciwników, niezależnie od tego, z kim się mierzył i jakie było zmęczenie. Lakeview było w stanie utrzymać agresywność przez pełne 80 minut, czego nie mogli powiedzieć na początku roku.

„Nasza ofensywa zdecydowanie się poprawiła” – powiedziała trenerka pierwszego roku Anna Paolucci. „Chcę powiedzieć, że poprawili się jeszcze bardziej przez cały sezon. Jestem z nich dumny. „

Lakeview, trzeci rozstawiony w regionie północno-wschodnim Dywizji III, czeka na zwycięzcę Brookfield i Grand Valley na swojego przeciwnika w pierwszej rundzie.

Na swój mecz czeka także rozstawiona z drugiego miejsca Polska, która gościć będzie zwycięzcę meczu Bristol – Newton Falls. Obydwa mecze zaplanowano na środę, 18 października o godzinie 18:00

Polska przez cały rok wiązała duże nadzieje z powrotem do regionalnego finału po zeszłorocznej porażce 1:0 z Akron-Manchester. To dopiero pierwszy krok do osiągnięcia tego celu. Ale najpierw jest etap strefowy.

„Mam nadzieję, że dostaniemy się do finałów regionalnych i możemy to wygrać” – powiedział Hoda. „To jest nasza nadzieja i nasz cel teraz, a jeśli nam się to uda, postaramy się zajść tak daleko, jak się da”.