Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Igrzyska Paraolimpijskie: Dyskowce Vinod Kumar zdyskwalifikowany i przegrał brąz

Indyjski rzucający dyskiem Vinod Kumar stracił w poniedziałek brązowy medal w klasie paraolimpijskiej F52 po tym, jak komisja konkursowa uznała go za niekwalifikowanego do klasyfikacji handicapowej.

41-letni mężczyzna z BSF, którego ojciec był ranny w wojsku podczas wojny indyjsko-pakistańskiej w 1971 roku, miał najlepszy rzut 19,91 m, by zająć trzecie miejsce za Piotrem Kosewiczem (20,02 m) i Vlimirem Sandorem (19,98 m). ) Chorwacji w niedzielę.

Jednak wynik został zakwestionowany przez niektórych konkurentów.

Organizatorzy stwierdzili w oświadczeniu: „… komitet nie był w stanie przydzielić klasy sportowej sportowcowi Vinodowi Kumarowi z NPC India, a sportowiec został sklasyfikowany jako niepełna klasyfikacja (CNC)”.

„Zawodnik nie kwalifikuje się zatem do zawodów medalowych mężczyzn F52 Discus, a jego wyniki w tych zawodach są nieważne” – dodał.

F52 jest przeznaczony dla sportowców ze słabą siłą mięśni, ograniczonym zakresem ruchu lub zmniejszoną różnicą długości kończyn lub nóg, z siedzącymi sportowcami konkurującymi z urazem rdzenia kręgowego, urazem rdzenia kręgowego, amputacją i upośledzeniem funkcjonalnym.

Sportowców ze specjalnymi potrzebami klasyfikuje się według rodzaju i stopnia niepełnosprawności. System rankingowy pozwala sportowcom konkurować z osobami o tym samym poziomie umiejętności.

Vinod został oceniony 22 sierpnia.

READ  Lekkoatletyka opuścić mistrzostwa Europy w wielu dyscyplinach sportowych po 2022 r.