Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska i Węgry wysyłają 1000 paczek świątecznych do dzieci w Libanie

Polska i Węgry wysyłają 1000 paczek świątecznych do dzieci w Libanie

Ambasada Węgier w Warszawie, Węgierska Agencja Pomocy oraz Fundacja Przyjaciel Misji przekazały dzieciom w Libanie 1000 paczek świątecznych. Pomoc dla libańskich dzieci ogłoszono w piątek podczas konferencji prasowej w ambasadzie Węgier.

Obrót silnika. prof. Waldemar Cisło zwrócił uwagę na to, jak do ludzi docierają głównie wiadomości o wojnie na Ukrainie, ale to nie znaczy, że nie ma innych wojen i cierpień w innych częściach świata.

Liban w kłopotach

„Liban bardzo ucierpiał. Wynagrodzenia Libańczyków straciły 90 procent swojej wartości, bezrobocie jest bardzo wysokie, szkołom w Libanie grozi zamknięcie, a 80 procent rodzin nie ma pieniędzy na zaspokojenie podstawowych potrzeb” – powiedział Sislow .

„To jest codzienna rzeczywistość, z którą stykają się Libańczycy. (…) A najbardziej dotknięte są dzieci, osoby starsze i kobiety” – dodał.

Polska „może się wiele nauczyć od Węgrów” – zasugerował wielebny. Węgry bardzo aktywnie pomagają chrześcijanom i ta pomoc jest bardzo skuteczna.

Cierpienie nie tylko na Ukrainie

„Obrót silnika. Na prośbę profesora Sislowa postanowiliśmy również pomóc ofiarom z Libanu. Czuliśmy, że to nasz obowiązek” – powiedziała ambasador Węgier Orzolya Szczesna Kovacs.

„W paczkach dla dzieci w Libanie pakujemy głównie trwałą żywność, suszone owoce i ryż. (…) Jeśli to zrobimy, możemy sprawić, że Święta Bożego Narodzenia będą dla tych dzieci trochę piękniejsze” – podsumowała.

Ostatnio podkreślała też WHO Spada liczba szczepień przeciwko cholerze W wielu krajach na całym świecie spowodowało to wybuchy epidemii cholery w 30 krajach, w tym w Libanie.

Źródło:

READ  Doradca polskiego premiera wzywa telewizję państwową do ataku na sąd za negatywne orzeczenie