Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Piłka nożna: trener reprezentacji Polski Micniewicz rezygnuje pomimo wygranej w Pucharze Świata

Piłka nożna: trener reprezentacji Polski Micniewicz rezygnuje pomimo wygranej w Pucharze Świata

WARSZAWA: Trener Czesław Micniewicz odejdzie z reprezentacji Polski po wygaśnięciu kontraktu z końcem roku, mimo że doprowadził drużynę do 1/8 finału Mistrzostw Świata FIFA 2022 – poinformował w piątek PZPN.

Polska zakwalifikowała się do fazy pucharowej mistrzostw świata po raz pierwszy od 1986 roku, po przegranej 1:3 z Francją w Katarze. Celem zespołu przed turniejem był awans do 1/8 finału, ale Micniewicz był krytykowany za styl defensywny swojej drużyny.

We wtorek Michniewicz ogłosił chęć przedłużenia kontraktu z reprezentacją – poinformowała agencja informacyjna Xinhua.

„PZPN informuje, że Czesław Micniewicz od 31 grudnia 2022 r. przestanie pełnić funkcję trenera reprezentacji Polski. Podczas spotkania z przedstawicielami zarządu trener podsumował występy drużyny na mundialu w Katarze „Po dokładnej analizie wszystkich informacji wygasa ona z końcem tego roku. PZPN zdecydował się nie przedłużać kontraktu Michniewicza” – czytamy w komunikacie PZPN.

– Wiemy, że trener przejął drużynę w bardzo trudnym momencie. Mimo tych okoliczności zapewnił sobie bilet na mundial, a także utrzymał nasze miejsce w elicie Ligi Narodów. Poprowadził reprezentację narodową do pierwszej fazy pucharowej mistrzostw świata od 36 lat. Dlatego podziękowania należą się Czesławowi Michniewiczowi – powiedział prezes PZPN Cezary Kulesza.

„Jednak aby właściwie ocenić pracę trenera, musieliśmy wziąć pod uwagę również długofalowe pomysły na kierunek rozwoju zespołu. Podjęliśmy więc trudną decyzję o zakończeniu współpracy” – dodał Kulesa.

Jak donoszą polskie media, PZPN zastąpił już byłego trenera Szwajcarii Wladimira Petkovicia, byłego trenera Arabii Saudyjskiej Hervé Renarda i byłego trenera Belgii Roberto Martineza.

– IAN

READ  Hakuje ramię, kij, aby zapewnić Polsce tytuł w softballu klasy D