Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Agnieszka Radwańska przekonana trenerka Ika Zwiadek do zdobycia Pucharu Zjednoczonych dla Polski

Agnieszka Radwańska przekonana trenerka Ika Zwiadek do zdobycia Pucharu Zjednoczonych dla Polski

Agnieszka Radwańska jest podekscytowana tym, że zostanie kapitanem Polski w inauguracyjnym Pucharze Stanów Zjednoczonych, ponieważ ma nadzieję, że poprowadzi Ikę Świdek i spółkę do tytułu. W inauguracyjnym United Cup Radwańska i jej mąż David Selt – kapitan reprezentacji Polski Billie Jean King Cup – będą kapitanami reprezentacji Polski.

Polskę reprezentować będą Switek, Magda Lynette, Weronika Bałkowska, Alija Rosolska, Hubert Hurcox, Daniel Michalski, Kakbar Zuk i Łukasz Kubot. W grupie B Polska zmierzy się ze Szwajcarią i Kazachstanem.

„To z pewnością bardzo ekscytujące. Zobaczysz wiele dobrych drużyn, dużych drużyn, z wieloma graczami jako kapitanami. Myślę, że to będzie ogromne, więc nie możemy się doczekać”. Radwańska powiedziała Tennis Australia.

Radwańska: Trenowanie zawodnika takiego jak Świątek może być wyzwaniem

Radwańska była kiedyś jedną z najlepszych zawodniczek na świecie, ale tak naprawdę nie miała dużego doświadczenia treningowego. Teraz trzykrotny mistrz Wielkiego Szlema i numer 1 na świecie ma szansę pracować ze Svidkiem.

Trenowanie tak dobrych zawodników jak Iga czy Hubert też będzie dla mnie wyzwaniem. Gra to jedno, ale siedzenie na ławce to drugie. Nie wiem, czy trudniej jest być szczerym, więc chyba zobaczymy. – dodała Radwańska.

W 2015 roku Radwańska i Jerzy Janowicz pomogli Polsce w zdobyciu Pucharu Hopmana. Teraz Polska ma nową generację tenisistów, którzy rywalizują w nowo utworzonym turnieju drużyn mieszanych. „Wydarzenia takie jak to są zawsze bardzo ekscytujące, zwłaszcza gdy mężczyźni i kobiety są ze sobą sparowani.

Możesz bardziej cieszyć się tenisem, wszyscy razem na tej samej ławce, dopingując się nawzajem, skacząc na tamtejszych krzesłach. „Miałem dwa takie wydarzenia i naprawdę jest to coś, w co chcesz grać i robić, ponieważ różni się od innych turniejów” – wyjaśniła Radwańska.