Polska atakuje wcześnie, wysyłając chłopców z Ellicottville do domu w półfinale 2:1 |  Sporty

Polska atakuje wcześnie, wysyłając chłopców z Ellicottville do domu w półfinale 2:1 | Sporty

GOSHEN: Marzenie o pierwszym w historii tytule stanowym dla chłopięcej drużyny piłkarskiej z Ellicottville zakończyło się w tym roku, ale nie bez walki.

Jeśli zajmiecie swoje miejsca lub włączycie transmisję wideo na żywo minutę przed półfinałem klasy D NYSPHSAA, przegapicie bramkę zatwierdzającą w piątkowe popołudnie w Goshen High School.

Poland High School potrzebowało zaledwie 20 sekund, aby ogłuszyć Ellicottville już pierwszym golem w meczu. Strzał Daytina Jonesa odbił się od piłki i nie dał bramkarzowi szans na wyprzedzenie.

Zespół Tornado powiększył prowadzenie w 12. minucie, kończąc pierwszą połowę remisem 2:0. Choć na 15 minut przed końcem Orły podzieliły prowadzenie na pół, nie były w stanie odrobić straty na początku meczu, przegrywając 2:1.

Carter Cockenham strzelił drugiego gola dla Polski po strzale głową z rzutu wolnego. Dwa szybkie gole Polaków, zwłaszcza pierwszy kilka sekund później, na jakiś czas zaskoczyły Orły.

„To był duży szok” – powiedział trener ECS Matt Finn. „To w pewnym sensie ich zaskoczyło, zgodnie z oczekiwaniami. To znaczy 20 sekund później tracimy gościa, a on wchodzi i zdobywa bramkę. Przegrupowanie zajęło im kilka minut. Kilka minut zajęło nam powrót na właściwe tory” stóp, a potem straciliśmy bramkę głową i to było zaledwie 10 minut później.” „To był po prostu dobry gol… Wyprzedzili nas i ponownie wrzucili piłkę do siatki, a ona była w dobrej pozycji i wszystko inne.

„Przegrywasz 2:0 i jesteś w naprawdę trudnej sytuacji” – kontynuował Finn. „Wtedy po prostu próbujesz sprawić, żeby wszystko poszło dobrze. Ale po 15 minutach w końcu zaczęliśmy trafiać w nasz rytm, zaczęliśmy trochę lepiej przenosić piłkę, zaczęliśmy szukać kolegów z drużyny i zaczęliśmy grać z nieco większą pewnością siebie. Myślę, że w Fillmore mieliśmy trochę więcej pewności siebie.” „Nie wiem, czy byliśmy trochę oszołomieni na scenie, czy przegrywaliśmy 2:0, ale przez całą pierwszą połowę nie mogliśmy się podnieść”.

READ  Holandia i Polska kończą wąskie zwycięstwa w Billie Jean King Cup

Jedynego gola dla Ellicottville strzelił William Benatowicz, uderzając głową po doskonałym rzucie rożnym Sama Edwardsa i ostatecznie pokonując polską obronę. Dla starszego obrońcy Benjatovicia był to dopiero trzeci gol w sezonie, a starszy pomocnik Edwards zaliczył 19. asystę kapitana drużyny.

Orły Zaczął wywierać większą presję pod koniec drugiej połowy, zmuszając bramkarza Tornado do kilku interwencji w drugiej połowie. Polska jednak powstrzymała Orły przed golem Benatovicia i utrzymała awans do sobotniego finału wojewódzkiego.

Finn był dumny z reakcji swojego zespołu w drugiej połowie, która miała udowodnić, że należy do grupy po pokonaniu w zeszłym tygodniu mistrza stanu Fillmore w zawodach regionalnych.

„W przerwie zapytaliśmy ich trochę: Czy czujesz, że tu pasujesz? Czy czujesz, że to jest miejsce, w którym powinieneś być? A oni wszyscy odpowiedzieli: „Tak”. Potem idź i pokaż krajowi, do którego należysz tutaj i że to nie był przypadek, że zaszliśmy tak daleko, że jesteśmy dobrą drużyną piłkarską i że należymy do czołowej czwórki. „Myślę, że oni zaczynają w to wierzyć, tak , należymy tutaj i to jest miejsce, w którym powinniśmy być. Myślę, że dzieje się tak dlatego, że byliśmy trochę bardziej pewni siebie. „W drugiej połowie powiedzieliśmy: «Hej, możemy to zrobić.» Nie bez powodu tu jesteśmy. .”

Polska (19-3) z Sekcji 3 zmierzy się z Chazym (Sekcja 7, 19-0-1) w mistrzostwach w sobotę o 1:15 w Goshen.

Ellicottville zakończyło sezon z wynikiem 13-4-1 po trzecim z rzędu tytule w Sekcji 6 i pierwszym w historii zwycięstwie w regionie Dalekiego Zachodu, dzięki czemu po raz pierwszy dostało się do stanowej Final Four.

Co jest dozwolone Czy ta grupa ECS jako pierwsza osiągnęła ten etap? ciężka praca. The Eagles grali przez cały rok, często współpracując z asystentem ECS Chrisem Edwardsem poza sezonem szkolnym.

READ  Polski Tusk powrócił na linię frontu, przysięgając poprowadzić opozycję do zwycięstwa

„Nie mogę powiedzieć wystarczająco dużo o moim asystentze trenera, Chrisie Edwardsie, który każe im grać zimą i organizuje to, a także wiosną i organizuje to, kiedy czasami jestem trochę rozproszony innymi sportami” – powiedział Finn. Trenuje także koszykówkę i softball. „Robi dobrą robotę, a chłopcy są w to zaangażowani. Są zmotywowani, gotowi i chcą się doskonalić, uczyć się i stawać coraz lepsi. Mają trochę pojęcia, jak wyglądają zawody okręgowe i teraz mają małe pojęcie o tym, jak wygląda zwycięski konkurs regionalny, więc myślę, że to sprawia, że ​​z roku na rok są bardziej głodni.” Ale są wspaniali, to wspaniała grupa dzieciaków, którzy chcą poświęcić czas i w tym roku zdecydowanie zajął czwarte miejsce.

ECS ukończy siedmiu seniorów, w tym Sama Edwardsa, Benatovica i bramkarza Evana Bauera.

„Trzy tytuły sekcyjne i jeden tytuł regionalny, a po występie w Final Four nie mogłem być bardziej dumny z tej grupy seniorów i bardzo doceniam poziom i godność, z jaką prowadzili ten program” – powiedział Finn „Nie mogę powiedzieć o nich wystarczająco dużo miłych rzeczy.”