Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska „aktywnie” bada krajobraz technologiczny Kataru

Polska „aktywnie” bada krajobraz technologiczny Kataru

Aby stworzyć i wzmocnić polsko-katarskie partnerstwa informatyczne, nawiązaliśmy współpracę z Qatar Financial Center, Qatar-Polish Business Council i Ambasadą RP w Doha – powiedział Tomasz Sadzinski, wiceprezes Ambasady RP w Doha. Forum nowych technologii organizowane wspólnie przez Qatar Financial Center i Ambasadę RP

Polska aktywnie bada krajobraz technologiczny Kataru, a możliwości rynkowe tego rynku cyfrowego mają wzrosnąć do 3,2 miliarda dolarów.

Z niecierpliwością czekając na rozpoczęcie swoich usług poza Polską, dwudziestą największą gospodarką świata pod względem PKB czy siły nabywczej, polskie firmy uważają, że Doha daje im doskonałą okazję do wejścia na nowe rynki. Saldo.
„W celu stworzenia i wzmocnienia polsko-katarskiego partnerstwa informatycznego nawiązaliśmy współpracę z Qatar Financial Center, Qatar-Polish Trade Council oraz Oreodo i Microsoft” – powiedział Tomas Satzinski, wiceprezes misji ambasady RP w Doha. -Polarne Forum Nowych Technologii, którego współgospodarzem jest Qatar Financial Center i Ambasada RP.
Te możliwości są badane w różnych segmentach, od sztucznej inteligencji, przez 5G po usługi w chmurze, ponieważ technologie te umożliwiają nowe funkcje i dostarczają nowe aplikacje do dostarczania innowacyjnych rozwiązań.
Wczoraj uczestniczyło w nim ponad 60 katarskich i polskich uczestników w celu poinformowania uczestników o krajobrazie cyfrowym i potencjalnych możliwościach biznesowych w Katarze.
„Uczestnikami są jedna z największych firm informatycznych w Europie Środkowej, zatrudniająca ponad 30 000 pracowników z oryginalnych projektów start-upowych. Od wejścia do UE w 2004 r. Różne inicjatywy przyczyniły się do rozwoju wysoce zaawansowanych technologii cyfrowych oraz ośrodków badawczo-rozwojowych czy badawczo-rozwojowych. W Polsce prezes Katarsko-Polskiej Rady Biznesu powiedział Daniel Tibala.
„Jesteśmy gotowi wykorzystać nasze bogate doświadczenie do transformacji systemów opartych na danych dla biznesu i zarządzania w Katarze” – powiedział jeden z uczestników z Polski, którego rynek informatyczny lub informatyczny, komunikacyjny i technologiczny wart jest około 25 mld mld do 2020 roku.
Rzecznik Wirtualnej Rzeczywistości (VR) i Polskiej Rzeczywistości Rozszerzonej (AR) jest zainteresowany spotkaniami z lokalnymi partnerami i inwestorami zainteresowanymi realizacją lub współtworzeniem projektów VR / AR, szkoleń, przemysłu czy edukacji.
Polskie firmy również eksplorują potencjał w machine learning, a firma z branży e-commerce aktywnie poszukuje inwestora.
Eksport Kataru do Polski wyniósł 750,1 mln USD, głównie LNG, polski eksport Kataru był zróżnicowany i osiągnął rekordowy poziom 102,3 mln USD.
Wiodące grupy produkcyjne obejmują sprzęt mechaniczny i elektryczny, produkty rolne oraz szeroką gamę mebli.
Ambasador Polski w Katarze Janusz Janke podkreślił niedawno dotychczasową współpracę i partnerstwo między dwoma krajami na różnych polach oraz zainteresowanie ich zintegrowanym rozwojem.

READ  Świdek wygrał na glinie i awansował do ćwierćfinału w Polsce