Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polacy Świderski i Jóźwiak opuszczają amerykański klub Charlotte i udają się do Europy

Polacy Świderski i Jóźwiak opuszczają amerykański klub Charlotte i udają się do Europy

<فئة="połączenie " href="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/poland/" dane-i13n="sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" dane-ylk="slk:Polska;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0"Polski napastnik Karol Świderski (z prawej) przeniósł się z amerykańskiego klubu Charlotte do drużyny Serie A <a class="وصلة " href="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/verona/" بيانات-i13n="ثانية:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" بيانات-ylk="slk:فيرونا;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0"> Werona </a>.  (Janek Skarżyński)” src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/1GlrHyp3iy48I6u4iNACKw–/YXBwaWQ9aGlnaGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTY3NQ–/https://media.zenfs.com/en/afp.com/ 73bca8bd5184d29df49e85c84484850f” data-src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/1GlrHyp3iy48I6u4iNACKw–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTY3NQ–/https://media.zen f s.com/en/afp.com/ 73bca8bd5184d29df49e85c84484850f „/><button class=

W czwartek Charlotte FC zamieniła reprezentantów Polski Karola Świderskiego i Kamila Jóźwiaka do europejskich klubów, aby zrobić miejsce dla nowych zawodników.

Napastnik Świderski dołączył do drużyny Serie A Werony początkowo na wypożyczeniu z klauzulą ​​wykupu do włoskiej drużyny, która zajmuje 16. miejsce w 20-zespołowej Serie A.

Pomocnik Jóźwiak, który ma na koncie 22 występy w reprezentacji swojego kraju, dołączył do hiszpańskiego klubu Granada na mocy stałego kontraktu.

27-letni Świderski dołączył do Charlotte w 2022 roku z greckiego klubu PAOK i w 61 meczach MLS strzelił 22 gole i zanotował 10 asyst.

Jóźwiak podpisał także kontrakt z Charlotte w 2022 roku, pochodząc z angielskiego klubu Derby County, strzelając dwa gole i zapewniając 10 asyst w 44 rozegranych meczach ligowych.

Obaj gracze zajęli miejsca „wyznaczonych graczy” w Karolinie Północnej, co oznacza, że ​​mogliby zostać zastąpieni przez innego gracza, którego pensja nie wlicza się do ogólnego pułapu wynagrodzeń.

Charlotte niedawno mianowała byłego menedżera Aston Villi, Deana Smitha, na stanowisko głównego trenera i zamierza odbudować i wzmocnić skład.

Dyrektor generalny Charlotte, Zoran Crnita, powiedział, że te posunięcia umożliwiły zespołowi, który niedawno zdobył dodatkowe miejsce w międzynarodowym składzie dzięki wymianie z DC United, na podjęcie odbudowy pod wodzą Smitha.

„Mamy teraz do dyspozycji kluczowe mechanizmy budowania składu, które możemy wykorzystać do wzmocnienia naszego składu przez pozostałą część tego okna oraz podczas letniego okna transferowego” – powiedział.

Charlotte zajęła dziewiąte miejsce w Konferencji Wschodniej w obu kampaniach klubu w sezonie zasadniczym MLS.

READ  Były polski redaktor wygrywa Grand Prix Hiszpanii

Saif/Js