Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pojawiają się groźby, gdy kandydatura Jima Jordana na stanowisko spikera Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych okazuje się brzydka

Pojawiają się groźby, gdy kandydatura Jima Jordana na stanowisko spikera Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych okazuje się brzydka

  • Holly Hondrich w Waszyngtonie
  • wiadomości BBC

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

Jordan (w środku) zaprzeczył molestowaniu

Republikańscy prawodawcy twierdzą, że sojusznicy Jima Jordana stosowali taktykę zastraszania, w tym groźby śmierci, w związku z fiaskiem jego kandydatury do Izby Reprezentantów USA.

Kilku Republikanów powiedziało reporterom, że byli poddani kampanii nacisków ze strony zwolenników Jordanii, która w środę przegrała drugie głosowanie młotkiem.

Jordan, prawicowy republikanin z Ohio, zaprzeczył, jakoby był molestowany.

Twarda, konserwatywna rewolucja obaliła ostatniego prezydenta 3 października.

Republikańska republikanka ze stanu Iowa Maryann Miller Meeks napisała w środowym oświadczeniu, że „otrzymała wiarygodne groźby śmierci i mnóstwo telefonów z pogróżkami” po tym, jak zmieniła swój głos na alternatywę dla Jordanii.

„Jedyną rzeczą, której nie mogę znieść ani poprzeć, jest znęcanie się” – napisała.

Don Bacon, republikanin z Nebraski, który jest szczególnie zagorzałym przeciwnikiem Jordana, dostarczył Politico SMS-y pokazujące, jak jego żona jest nękana przez zwolennika niedoszłego spikera Izby Reprezentantów.

W jednym z anonimowych listów można było przeczytać: „Twój mąż już nigdy nie będzie piastował żadnego stanowiska politycznego”. „Co za rozczarowanie [sic] – I jest porażką.

Jordan zaprzeczył jakiemukolwiek udziałowi w kampanii nacisku.

„Żaden Amerykanin nie powinien oskarżać innej osoby za swoje przekonania” – napisał w środowy wieczór na X, wcześniej znanym jako Twitter. „Potępiamy wszelkie groźby wobec naszych kolegów i niezwykle istotne jest, abyśmy zjednoczyli się.

Ponad garstka antyjordańskich republikanów, w tym Gene Keegans z Wirginii, Kay Granger z Teksasu i John Rutherford z Florydy, skarży się na niewłaściwą taktykę perswazji stosowaną przez lokalnych przywódców konserwatywnych i wpływowych prawicowców, którzy wspierają Jordana.

„Zastraszanie i groźby nie zmienią mojego stanowiska” – napisała Keegans w X.

Choć nikt nie sugerował, że sam Jordan był w to bezpośrednio zaangażowany, niektórzy obwiniali jego taktykę.

Carlos Gimenez, republikanin z Florydy, powiedział NBC News, że podniósł tę kwestię bezpośrednio z Jordanią, mówiąc: „Nie znoszę dobrze gróźb”.

„Powiedział mi, że to nie on stoi i kazał ludziom przestać, ale jeśli powiesz ludziom, żeby przestali, dlaczego cię nie wysłuchają?” powiedział pan Jimenez.

Powiedział, że do jego biura odbierane są telefony w sprawie jego sprzeciwu wobec Jordanii.

Wyjaśnienie wideo,

Obejrzyj: Jim Jordan: Trzy rzeczy, które warto wiedzieć o kontrowersyjnej konserwatywnej postaci

Steve Womack, republikanin z Arkansas, skrytykował taktykę, którą określił jako „atak, atak, atak” stosowaną przez sojuszników Jordanii przeciwko prawodawcom, którzy sprzeciwiali się jego kandydaturze na mówcę.

Nawet niektórzy sojusznicy Jordanii, w tym Byron Donalds z Florydy, przyznali, że podejście oparte na silnej ręce może „przynieść efekt przeciwny do zamierzonego”.

„Myślę, że stało się to kosztem Jima” – powiedział dziennikarzom Donalds.

Do walk wewnętrznych dochodzi po tym, jak Jordanii po raz drugi nie udało się uzyskać wystarczającego poparcia swojej partii, aby zdobyć stanowisko marszałka parlamentu.

W środę Republikaninowi zabrakło 217 potrzebnych głosów, po tym jak 22 innych Republikanów głosowało przeciwko niemu, o dwa więcej niż we wtorek.

Oczekuje się, że Jordan uda się na trzecią rozmowę telefoniczną w czwartek.

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

W miarę kontynuowania głosowania nad stanowiskiem marszałka niektórzy sugerowali przyznanie pełniącemu obowiązki mówcy Patrickowi McHenry’emu większych uprawnień

Nie widać końca batalii o przywództwo ponad dwa tygodnie po usunięciu Kevina McCarthy’ego ze stanowiska lidera Kongresu w Izbie Reprezentantów w wyniku buntu na zapleczu.

Bez mówcy kontrolowana przez Republikanów Izba Reprezentantów nie jest w stanie uchwalać żadnych ustaw ani zatwierdzać wniosków Białego Domu o pomoc doraźną. Obejmuje to potencjalną pomoc dla Izraela w czasie jego wojny z Hamasem.

Demokraci, będący mniejszością w tej izbie, za każdym razem głosowali jednomyślnie na swojego przywódcę, Hakeema Jeffriesa z Nowego Jorku.

W miarę narastania frustracji w Izbie Reprezentantów rozgorzała dyskusja na temat upoważnienia pełniącego obowiązki spikera Patricka McHenry’ego na czasową kadencję do 90 dni.

READ  Władimir Putin stworzył swój najgorszy koszmar