Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Były prawnik Trumpa, Sidney Powell, przyznał się do winy w sprawie związanej z wyborami w 2020 roku

Były prawnik Trumpa, Sidney Powell, przyznał się do winy w sprawie związanej z wyborami w 2020 roku

Adres Bidena: Prezydent USA Joe Biden wygłosi w godzinach największej oglądalności przemówienie w Gabinecie Owalnym na temat reakcji jego kraju na ataki Hamasu na Izrael i wojnę na Ukrainie.

Czarny kamień: Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Refinitiv, nowojorska grupa private equity ma zgłosić, że jej aktywa pod zarządzaniem wzrosły w trzecim kwartale w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. W drugim kwartale wartość zarządzanych aktywów grupy po raz pierwszy przekroczyła 1 bilion dolarów.

Zyski: Przed dzwonkiem zgłoszą się producent tytoniu Philip Morris, przewoźnik American Airlines, firma telekomunikacyjna AT&T, firma wydobywcza Freeport-McMoRan i regionalny bank Western Alliance.

Roszczenia bezrobotnego: Oczekuje się, że w tygodniu kończącym się 14 października liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wzrośnie do 212 000 w porównaniu z 209 000 w poprzednim tygodniu.

Istniejąca sprzedaż domów w Stanach Zjednoczonych: Ekonomiści prognozują, że sprzedaż istniejących domów w Stanach Zjednoczonych spadła we wrześniu do rocznego poziomu 3,9 mln jednostek, w porównaniu z 4,04 mln w sierpniu, ponieważ wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych odstrasza kupujących.

Specyfikacja kanału: Prezes Rezerwy Federalnej USA Jay Powell ma przemawiać w Klubie Ekonomicznym w Nowym Jorku w południe czasu wschodniego. Wiceprezes Fed ds. nadzoru Michael Barr oraz szefowie oddziałów Fed w Chicago, Atlancie i Dallas również wygłoszą uwagi w całym kraju.

READ  W skrócie: wymagania dotyczące szczepień przeciw Covid na całym świecie | Korona wirus