Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Podczas gdy konserwatyści pozostają w tyle za rosyjskim gazem, mamy plan na 28 miliardów funtów, aby energia była tania i ekologiczna |  Ed Miliband

Podczas gdy konserwatyści pozostają w tyle za rosyjskim gazem, mamy plan na 28 miliardów funtów, aby energia była tania i ekologiczna | Ed Miliband

aW tym niebezpiecznym momencie mamy do czynienia z trzema nakładającymi się kryzysami energetycznymi. Kryzys bezpieczeństwa energetycznego, jako inwazja Ukrainy na Europę, pokazał, że musi ona szybko odzwyczaić się od rosyjskiej ropy i gazu. Wygórowany kryzys cen rachunków. A kryzys klimatyczny, przed którym ONZ ostrzegała w zeszłym miesiącu, jest… Bardziej zaawansowany i niebezpieczny niż myśleliśmy.

Niektórzy powiedzą, że nie możemy stawić czoła wszystkim trzem. Już teraz pojawiają się głosy na prawicy, że konieczne jest poświęcenie lub spowolnienie naszych ambicji klimatycznych, abyśmy mogli zapewnić sobie bezpieczeństwo energetyczne.

Ale głęboko się mylą. Podwojenie paliw kopalnych, na przykład przez a Kraking gazowy w stylu kreski To, co proponują niektórzy z torysów, byłoby katastrofalną reakcją na każdy z tych kryzysów.

Na początek, jaki jest najszybszy sposób na oderwanie się od rosyjskiego gazu i kontrolę własnych dostaw energii? Kontynuując budowę 649 projektów wiatrowych i słonecznych na lądzie, firma ma już pozwolenie na budowę w Wielkiej Brytanii. Za dwa lata mogłaby zacząć działać i całkowicie zastąpić import rosyjskiego gazu, ale jest wstrzymywana przez faktyczne moratorium nałożone przez rząd w 2015 roku, kiedy to nałożył surowe ograniczenia na planowanie nowych farm wiatrowych i odciął farmy lądowe od inwestowania w odnawialne źródła energii. Zanim pojawi się szczelinowanie hydrauliczne, podobnie jak premier, minie co najmniej dziesięć lat ostrzeżony W tym tygodniu jego sekretarz ds. biznesu powiedział, że średni czas między nowymi poszukiwaniami a wydobyciem na Morzu Północnym wynosi 28 lat.

To ta sama historia o cenie. Najtańszymi dostępnymi paliwami są energia wiatrowa i słoneczna. Jeszcze przed rosyjską inwazją na Ukrainę ceny gazu jeszcze wzrosły, energetyka gazowa była cztery razy Droższe niż nowa energia słoneczna lub wiatrowa. Ponieważ działamy na zintegrowanym rynku gazu, za gaz ze źródeł krajowych płacimy taką samą cenę, jak za import. Oczywiście Morze Północne będzie nadal odgrywać rolę, gdy zbliżamy się do zera netto, ale niezależnie od poziomu naszej krajowej podaży, nie może być ono odporne na międzynarodowe szoki cenowe.

READ  Chińskie myśliwce latają w pobliżu Tajwanu przed wizytą Nancy Pelosi

Zaniechano szczelinowania hydraulicznego, ponieważ konserwatywni ministrowie uznali je za zbyt niebezpieczne. Jeśli chodzi o klimat, brytyjski przypadek na Cop26 był taki, że świat musiał pozbyć się paliw kopalnych. To jest właściwie główne wyzwanie dla zera netto. Tak więc twierdzenie, że powrót do zwykłego biznesu jest w jakiś sposób spójny z walką z kryzysem klimatycznym, jest nonsensem.

Jest tylko jeden sposób, aby wspólnie poradzić sobie z trzema kryzysami bezpieczeństwa, cen i klimatu: nie spowolnić trendu w kierunku zerowej emisji dwutlenku węgla, ale przekształcić obecne rzemiosło w szybki sprint.

Nadszedł czas, aby Kopciuszek w końcu poważnie potraktował politykę energetyczną tego rządu, którą jest izolacja domów i efektywność energetyczna – ponieważ najlepszym sposobem na zmniejszenie naszego zapotrzebowania na paliwa kopalne jest ogólne zmniejszenie zapotrzebowania na energię.

Budowa 19 milionów zimnych i wilgotnych brytyjskich domów obniżyłaby nasze rachunki za energię średnio o 400 funtów rocznie, a nasz import gazu o 15%. Jednak wskaźniki izolacji domów spadły w ciągu ostatniej dekady, a emisje z budynków są teraz tak wysokie, jak w 2015 roku.

Musimy szybciej iść naprzód w zakresie każdej formy energii odnawialnej. Pozbądź się mroźnego dzikiego wiatru. Ożyw pęd w kierunku energii słonecznej, który zacząłeś, gdy byłeś ministrem ds. energii, ale został zniszczony przez politykę rządu w 2015 r. Postaw na energię pływową i wodór.

Wreszcie energia jądrowa musi odgrywać rolę wspierającą w koszyku energetycznym. niezależny Komitet ds. Zmian Klimatu Mówi, że do osiągnięcia naszych celów zerowych netto potrzebne są nowe elektrownie jądrowe. Podczas mojej kadencji jako sekretarz ds. energii zidentyfikowałem potencjalne lokalizacje nowych elektrowni jądrowych, ale 12 lat odkąd rząd nie ukończył żadnych nowych elektrowni jądrowych. Musimy ustalić jasny termin zamknięcia finansowego sizwill c.

Nie ma tajemnicy, dlaczego rząd jest tak wszechstronny Przegrany Efektywność energetyczna: jest wynikiem schematów fragmentarycznych, zlecanych na zewnątrz i niedofinansowanych. Po prostu nie możemy osiągnąć wydajności energetycznej i szybkości Przełącz na pompy ciepłana przykład bez znaczących inwestycji publicznych.

READ  Michaił Gorbaczow: Były sowiecki przywódca umiera w wieku 91 lat | wiadomości ze świata

Ta inwestycja – jak powiedzą ci wszyscy od Biura Odpowiedzialności Budżetowej po Międzynarodowy Fundusz Walutowy – jest odpowiedzialnym wyborem ekonomicznym. to jest powód wyczerpanie W ciągu następnej dekady przeznaczyliśmy 6 miliardów funtów rocznie na efektywność energetyczną w ramach naszego przełomowego zobowiązania dotyczącego inwestycji klimatycznych w wysokości 28 miliardów funtów rocznie. Nie mamy czasu na dalsze ideologiczne niepowodzenie rządu, ani na jego niepowodzenie w konfrontacji z negacjonistami na tylnych ławkach. Grają w hokejowo-kokejową grę klimatyczną, a my kończymy z opóźnieniem klimatycznym.

Pamiętaj, że zakaz dzikiego wiatru został ustanowiony przez Davida Camerona w odpowiedzi na niezadowolonych posłów. Były niewątpliwie inspirowane przez człowieka o imieniu Boris Johnson, który powiedział w 2013 roku, że turbiny wiatrowe „nie wyciągną skóry z ryżu z mlekiem” i że szczelinowanie było najlepszym rozwiązaniem. Nie można dopuścić, aby ta sama podwójna rozmowa się powtórzyła, przyjmując błędne założenie, że nowy wybuch gazu przez szczelinowanie może odpowiedzieć na dzisiejsze wyzwania.

Paliwa kopalne nie są odpowiedzią na kryzys paliw kopalnych. Potrzebujemy szybkiego wyścigu czystej energii, aby wspólnie zmierzyć się z kryzysem klimatycznym, kosztami utrzymania oraz kryzysem bezpieczeństwa energetycznego. To jest droga do niezależności i suwerenności w krajowym polu energetycznym. Biznes jak zwykle nie załatwi sprawy. Najbezpieczniej jest być dużym, zielonym, odważnym i szybkim.