Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Indonezyjska kobieta spada na śmierć do szybu windy na lotnisku

podpis pod zdjęciem,

Władze badają nagrania z monitoringu podczas prowadzenia śledztwa w sprawie śmierci kobiety

Kobieta zmarła po tym, jak przedostała się przez wadliwy zestaw drzwi windy na indonezyjskim lotnisku i spadła do szybu.

Ciało 38-letniej Aysii Cinty Dewey zostało znalezione przez personel lotniska po tym, jak trzy dni później wezwano ją na przesłuchanie w sprawie nieprzyjemnego zapachu.

Rzecznik lotniska powiedział CNN Indonesia w poniedziałek, że podczas kontroli winda działała normalnie.

Nie poinformowali, kiedy odbyły się kontrole.

Ciało pani Dewey zostało wysłane do miejscowego szpitala na sekcję zwłok.

Nagranie z monitoringu pokazuje ostatnie chwile pani Dewey przed jej śmiertelnym upadkiem z windy na lotnisku Kualanamu w Medan, w północnej Indonezji, 24 kwietnia.

Weszłam do windy przez parę drzwi, po czym odwróciłam się, żeby nacisnąć przycisk drugiego piętra. Wstała, czekała i zaczęła patrzeć na swój telefon, kiedy otworzyły się za nią drugie drzwi. Potem wydawało się, że ponownie nacisnęła przycisk windy, wciąż patrząc na drzwi, przez które weszła. Potem pani Dewey wydawała się wykonywać żałosny telefon, przechodząc przez zamknięte drzwi, przeskakując przez pustkę.

Jej ciało znaleziono na dnie szybu kopalni trzy dni później po skargach personelu lotniska na nieprzyjemny zapach.

Rodzina Deweya poprosiła personel lotniska o poszukiwanie jej po tym, jak stracili z nią kontakt i nie mogli jej znaleźć w terminalu lotniska. Przed śmiercią pani Dewey podobno zadzwoniła do swojej siostrzenicy, aby powiedzieć jej, że jest w pułapce.

Jej brat, Raja Hasibuan, obwinił za wypadek słabe zabezpieczenie windy.

„To lotnisko międzynarodowe. Jakie są standardy bezpieczeństwa?” Powiedział. „Reakcja personelu była bardzo niezadowalająca”.

Policja przesłuchała 12 świadków, w tym funkcjonariuszy lotniska i ochroniarzy.