Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Po jego apelu do piłki nożnej na całym świecie.

Syn trenera dorósł Właściciel Jacksona Zawsze chodziło o grę. Ale nigdy nie wyobrażał sobie, że zabierze go to do pięciu różnych krajów Europa.

„Mój tata był trenerem życia; byłem prawie piłkarskim dzieckiem. Dosłownie wyciągnęli mojego ojca z boiska treningowego, kiedy się urodziłem. Jeśli ktoś miał zostać trenerem piłki nożnej, to byłem ja. zrobiłem całe życie ”.

Był we wcześniejszych latach Kalifornia Dziecko było zawsze blisko domu, w którym się pojawił Kalifornijski Uniwersytet Stanowy. Wkrótce po ukończeniu college’u Jackson spędził 12 lat, trenując w City College of San Francisco, Zdobycie czterech mistrzostw kraju z jednym z najlepszych programów piłkarskich dla Juniorów w kraju. Jackson Razem z innymi asystentami mieli okazję uczyć się od legendarnego George Rush Kto zakończył karierę z 326 zwycięstwami, najwięcej w historii futbolu w college’u.

Jackson Na treningu City College of San Francisco:

„To było niesamowite! Myślę, że zanim tam dotarłem, wygrali dwa mistrzostwa z rzędu. Byliśmy w trakcie ustanawiania krajowego rekordu większości kolejnych zwycięstw, ale w zasadzie jest taki wysoki. Standard w City College jest niepokonany i wygrywa mistrzostwa. „Oczekiwanie wygrywa niezależnie od tego, kto”.

Zdjęcie: Hamburg Huskies

Doskonała kadra szkoleniowa i wysoki poziom organizacji pomogły w całym programie Jackson Kształtuje swoją filozofię coachingową, która jest ważną częścią jego rozwoju jako młodego coacha.

– Myślę, że dotarłem tam, gdy miałem 29 lat. Byłem tam przez 12 lat, więc to był właściwy czas, kiedy wiesz, kim jesteś jako trener. Spędziłem ten czas z największym trenerem w historii futbolu uniwersyteckiego i jednymi z najlepszych drużyn w historii piłki nożnej. ”Stopa college’u. To zdecydowanie ukształtowało mnie jako trenera, a on stał się tym, kim jesteś. Spodziewasz się pojawienia się i nie tylko trenować do określonego poziomu, ale wszyscy wokół ciebie ma ten sam poziom. Szczerze mówiąc, był to bardzo fajny sposób treningu ”.

Mówią, że w życiu chodzi o relacje i nie mniej jest to prawdą w świecie coachingu. Wygrywając turnieje w City College of San Francisco Jackson ścieżka szwedzki Gracz Martin Falk. dystans Falk Jego kariera piłkarska w college’u dobiegła końca i wrócił Szwecja I zacząłem pracować z menadżerem Krzyżowcy z Karlstad, Jeden z najlepszych programów piłkarskich w Kraje skandynawskie. Gdy Krzyżowcy Potrzebujesz koordynatora obrony, Falk Dowiedz się, do kogo zadzwonić natychmiast.

„Kiedy (Falk) grał dla nas, zawsze żartowałem, że przyjechałem do Szwecji, a potem pewnego dnia zadzwonił. Życie po prostu układało się tam, gdzie mogłem. Myślałem, że to będzie jednorazowa sprawa”.

Carlstad Crusaders HC Malik Jackson (z lewej), Kirk Heidelberg (w środku) i OC Dan Hawkins (z prawej). Zdjęcie: Carlstad Crusaders

Jackson Pierwszy rok w Europa Dla trenerów pojawiły się obrotowe drzwi, gdy główny trener Duke Everson opuścił zespół na początku sezonu, pozostawiając Jacksona, który został trenerem drużyny. Ofensywną rolę koordynatora zespołu pełniło wielu nadjeżdżających i odchodzących trenerów, w tym obecnych Uniwersytet Kalifornijski w Davis Trener Dan Hawkins. Pomimo szkoleniowej kolejki górskiej Krzyżowcy Pomogła w dobrej organizacji Jackson Odnieś sukces na boisku i poza nim. Podczas Kalifornia Był obywatelem z dala od domu, Krzyżowcy Pomóż mu dostosować się do piłki nożnej i życia w niej Europa, Powitaj go z otwartymi ramionami. Jackson I Krzyżowcy Zakończył sezon wynikiem 17-1 i był szwedzki Mistrzowie kraju, jednocześnie zdobywając tytuł europejski Tytuł klubu.

„Standard, jaki mieliśmy w San Francisco, był taki sam jak w Crusaders, więc był dla mnie bardzo dobry. W moim pierwszym europejskim doświadczeniu udania się w solidne miejsce było to łatwe przejście. Będąc nowym w Europie nie mogłem Nie znaleźć pozycji. „

Lato w Szwecja Zrobił więcej niż wypełnienie paszportowych i wakacyjnych albumów Jacksona; Pomóż mu otworzyć oczy, by rosły amerykański Kultura piłki nożnej w Europa. Jackson Następne cztery sezony spędził na treningu Szwajcaria, Serbia, I Niemcy, Wygraj szwajcarski Turniej z Bern Grizzlies W 2016 r. Doświadcz mobilności Europa A trening był czymś, czego Jackson nigdy sobie nie wyobrażał po spędzeniu na nim tyle czasu Kalifornia.

„Życie się zmieniło, było niesamowite! Trening dotyczy ludzi, chodzi o zawodników. Przez całe życie mieszkałem w Północnej Kalifornii, a teraz widziałem Serbię, agentów i wszystkie te różne kultury. Nic mnie nie traktowano ale życzliwość, czy to ludzie, którzy robią moje jedzenie, czy kibice. ”Albo ekipę, rodziny lub zawodników, spotykasz tych wszystkich niesamowitych ludzi. Smutne jest to, że spędzasz 6-7 miesięcy, a nawet rok dłużej niż wychodzisz. To była trudna część. Pod pewnymi względami możesz chcieć kręcić się w jednym miejscu. Spotkałem wielu niesamowitych ludzi, którzy mnie dobrze traktowali i byli ze mną naprawdę dobrzy. Poznanie niesamowitych ludzi może być bolesne. Muszę się też pożegnać. Ale z drugiej strony nie zamieniłbym tego. Jakby ktoś pomyślał, że Belgrad Serbia będzie jednym z moich ulubionych miejsc na Ziemi? „

W 2020 roku Jackson Przed głównym stanowiskiem treningowym z Królowie KrakowaTuż przed rozprzestrzenianiem się epidemii. Było jasne, że rok nie przebiega zgodnie z planem. Po przełożeniu sezonu Kings zdecydowali się nie grać w późnym i krótkim sezonie Polski rozgrywanym w dalszej części roku, więc sześcioosobowa liga toczyła się dalej bez nich. Bez piłki nożnej do trenowania Kraków, Jackson Dołącz do personelu w pobliżu Sokoły Tishi, Pomóż im skierować ich do playoffów. Z surowymi ograniczeniami nałożonymi na COVID, Jackson Szybko łączy się z Jastrzębie Gracze i pracownicy, w których spędzali razem dużo czasu.

„Byli wspaniali. Siedziałem, oglądając Netflix przez wiele godzin dziennie. Kiedy tam dotarłem, byli niesamowici, szybko się związaliśmy i ostatecznie zostałem z wami w hotelu. Byłem dwa razy starszy od nich, ale tyle czasu spędziliśmy w tej pandemii. Bardzo szybko zbliżyliśmy się do siebie ”.

Malek Jackson na uboczu jako HC szwedzkich krzyżowców Carlstad Zdjęcie: Hans Cullberg

dystans Królowie Krakowa Wcześniej było kilka kluczowych części organizacji, które wymagały restrukturyzacji. Zarówno Kings, jak i Jackson od dawna zgadzają się z tym graczem i trenerem Kings Zygmunta Łodzińskiego Był lepiej przygotowany jako główny trener, który pomagał rekrutować zawodników i ułatwiał powrót do gry. Jackson był podekscytowany, mogąc skupić się tylko na obronie, ponieważ został Kings Koordynator obrony.

– To było o wiele bardziej dopasowane. Więc to był łatwy wybór, dopasowaliśmy się naprawdę dobrze i podoba mi się trening obrony, więc zadziałał naprawdę dobrze.

Pod trenerem Jackson Kierunek Obrona Kings spisała się bardzo dobrze w tym sezonie. Zatrzymanie sprzęgła wspomagało dwupunktową zmianę biegów Kraków Wygraj mecz otwarcia sezonu 22-20. W obronie Jacksona występuje grupa doświadczonych graczy, którzy grają z pasją i będą zachwycać publiczność wielkimi hitami. Jacksona często można zobaczyć, jak skacze w górę iw dół, świętując ze swoimi graczami po dużej grze. Jackson o pasji, jaką widać w obronie Krakowa:

„Na początku są zgraną grupą, serce zespołu grało razem przez sześć lub siedem lat i byli razem młodzi. Prawdę mówiąc, kochają się wzajemnie. Byłem mile zaskoczony. To tylko fizyczna grupa. Wiele się dzieje z grania w nie razem, a wiele z tego wynika z braku gry. ”.

W ten weekend Jackson and the Kings zmierzą się ze swoim starym składem Tichie Falcons W nadchodzącym meczu dwóch drużyn z doświadczeniem w Polska Liga Piłkarska. Chociaż Jackson wie Jastrzębie Dobra wiedza wewnętrzna organizacji działa w obie strony.

„Pod koniec dnia gracze wyjdą i będą się dobrze bawić. Jestem pewien, że będzie dużo rozmów po obu stronach. Nie denerwowałem się grą od 2013 roku, minęło trochę czasu odkąd” Spotkałem ludzi, których naprawdę lubię. Chodzi mi o to, że spędziłem tam Święta Bożego Narodzenia z trenerem pierwszej linii! ”

szukać Jackson I Królowie Krakowa Obchody defensywne, podczas gdy w niedzielę o godzinie 12:00 CET w AFI.TV goszczą niepokonane Sokoły Tyskie

READ  Potwór z Wall Street nauczył mnie o pieniądzach