Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tencent oficjalnie przejął polskich deweloperów, firmę 1C Entertainment

Tencent oficjalnie przejął polskich deweloperów, firmę 1C Entertainment

Tencent oficjalnie przejął polskich deweloperów, firmę 1C Entertainment

Tencent to jedna z największych firm technologicznych na świecie. Sława firmy wzrosła w niesamowity sposób po wydaniu League of Legends, które stało się ogromnym hitem na całym świecie. Od tego czasu firma inwestowała we właściwych miejscach i przejmowała różne inne grupy, pracując nad świetnymi grami. Tencent ogłosił dzisiaj przejęcie kolejnej szanowanej firmy, 1C Entertainment. 1C Entertainment ma siedzibę w Warszawie i pracowało nad wieloma udanymi grami, w tym King's Bounty i Space Rangers. Transakcja została sfinalizowana w listopadzie 2021 roku.

Tencent jest obecnie właścicielem większościowego pakietu udziałów w 1C Entertainment i wszystkich jej spółkach zależnych. W ciągu sześciu miesięcy od przejęcia marka zostanie zmieniona, a fani zostaną poinformowani o procesie. W swoim komunikacie prasowym 1C zauważyło, że „Nie może się doczekać dołączenia do rodziny Tencent i spodziewa się czerpać korzyści z wielu synergii między obiema firmami. Tomasz Niszborski z 1C Entertainment zauważył, że firma jest zaszczycona i podekscytowana możliwością bycia częścią grupy.

Li Chen z Tencent Games powiedział: „Nie moglibyśmy być szczęśliwsi, mogąc współpracować z utalentowanym zespołem 1C Entertainment i wspierać ich w nowej fazie rozwoju”.

W zeszłym roku miało miejsce wiele dużych przejęć, z których największym było przejęcie Activision-Blizzard przez Microsoft. Jednak Sony udało się przejąć Bungie, podczas gdy Electronic Arts było w stanie przejąć między innymi Codemasters. Na graczy czeka mnóstwo atrakcji!

Co sądzisz o Tencent? Czy jesteś fanem ich gier? Czy znasz 1C Entertainment? Co sądzisz o przejęciu? Czy przychodzą Ci do głowy jakieś projekty w ramach partnerstwa? Daj nam znać w komentarzach poniżej lub na Świergot I Facebook.

źródło