Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Więcej na temat komedii w Indiach i Stanach Zjednoczonych

Chodź stratowany.
Obraz poglądowy: orzeł. Zdjęcie: Rick Kern / Getty Images

„Skończyłem grać według zasad. Ponieważ nie brałem udziału w tworzeniu tych zasad. Moja kariera musiała być zgodna z tymi zasadami przez długi czas. Dlatego w przyszłym roku będę aktywnie próbował zakończyć karierę”. Tak było pochodzi z, Komik z czterema programami specjalnymi wydanymi na Netflix w ciągu ostatnich pięciu lat, ogłaszający, co będzie robił dalej – unikając struktury zegara i wypuszczając serię dziesięciominutowych programów specjalnych dziesiątego dnia każdego miesiąca o nazwie Dziesięć na dziesięć. Te programy specjalne pojawiają się na kanale YouTube Das kilka dni po tym, jak zostały nakręcone w tajnym miejscu, na górze, głęboko w dżungli Goa.

Witryna poświęcona jest częściowo bezpieczeństwu Dasa, ponieważ przerażający jest czas być komikiem w Indiach. Komiksy w USA uwielbiają narzekać, jak to się stało I dlatego W dzisiejszych czasach trudno być komikiem, ale w Indiach jest to naprawdę niebezpieczne. Indyjscy komicy są zagrożeni, stanęli przed sądem, a już w tym roku jeden z komików, wschodzący i szczery Manwer Faruki, Został aresztowany na jednym ze swoich programów za „zamiar” wykorzystania Przebywają w więzieniu od ponad 30 dni. Kilka dni po aresztowaniu Das wypuścił swój pierwszy film „Dziesięć na dziesięć”. Skupia się na religii, temacie, który doprowadził do aresztowania Farooqi.

Na orle to jest dobre PodcastDas mówi o Dziesięć na dziesięćKwestie wolności słowa w Indiach i tego, jak bardzo różni się tam stan komedii politycznej od tego na Zachodzie. Możesz przeczytać fragment tekstu lub posłuchać całego odcinka poniżej. słuchać to jest dobre Każdego czwartku Apple PodcastI SpotifyI ZszywaczI pochmurnyLub Gdziekolwiek otrzymasz swój podcast.

to jest dobre

Podcast o żartach

Jak doszedłeś do religii jako pierwszej osi Dziesięć na dziesięć?
To było kilka rzeczy. Mam trochę specjalnego Netflixa, tracąc to, Która polegała wyłącznie na utracie religii iz jakiegoś powodu półtora roku po ukazaniu się oferty specjalnej stała się wirusowa. Więc dostawałem za to dużo nienawiści. Właśnie poszedłem do sądu, ponieważ miałem nazwisko z serialu Netflix Hasmukh Zagrała wyimaginowanego komika, który robi kiepskie dowcipy na temat religii. Musiałem wnieść sprawę do Sądu Najwyższego, broniąc żartów. Na szczęście sprawa poszła po mojej myśli.

READ  Filmowcy przejmują stery rozwijającego się polskiego przemysłu

Następnie rząd rozpoczął swego rodzaju retorykę: „Ci komicy nie szanują ani nie szanują religii większości”. I jeden komik poszedł do więzienia – młody komik, Munawar Farooqi, poszedł do więzienia za żarty, których nie zrobił tego wieczoru, ale zrobił to wcześniej na YouTube. Spędził miesiąc w więzieniu. To było to, na czym wszyscy byli. I właśnie to dostałem.
Naprawdę lubię sprawy religijne. Intryguje mnie to. Zrobiłem to na dwóch specjalnych pokazach. Fascynują mnie mity i historie oraz ich wpływ na ludzkie zachowanie. Cóż, byłem tylko zły, ale ludzie też byli źli.

Byłeś zdenerwowany? Boisz się tego zrobić?
Człowieku, jestem pewien, że nadejdzie mój dzień. Nie mówię, że wydaje mi się to bohaterskie w jakikolwiek sposób, w jakimś kształcie czy formie, bo boję się, jak boi się każdy artysta w moim kraju. Jestem pewien, że nadejdzie dzień, w którym powiem coś nie tak z punktu widzenia systemu. Z Munawar, tak, to była duża część tego, ale uwielbiam to robić. Naprawdę lubię rozmawiać o tych rzeczach io tym, że nie są one tylko twoim bogiem, ale ojej. Jeśli nie złożę wniosku teraz i nie będę mówić teraz, stracę możliwość zrobienia tego w przyszłości. Muszę to zrobić. Mówię to bez oceniania każdego, kto chce po prostu spuścić głowę, unikać tych substancji i chronić siebie. Ponieważ druga część mojego myślenia dotyczyła wszystkich komiksów w Indiach, miałem szczęście, jeśli nie najszczęśliwszą angielską komedię w Indiach. Pochodzę z serii, która znacznie wyprzedza większość angielskich komedii. Jestem jak, Człowieku, jeśli nie mogę z tym walczyć, jaki strzał ma dzieciak w więzieniu? Jakie ujęcie ma następny dzieciak, który zrobi z otwartym mikrofonem? Muszę to eskalować.

Drugi Dziesięć na dziesięć Chodzi o wolność słowa, która jest wyraźnie innym stanem w Indiach niż w Stanach Zjednoczonych, po części dlatego, że zachodni anglojęzyczny styl bycia jest tam stosunkowo nowy. Więc masz obie walki, takie jak Lenny Bruce, który walczył tutaj w latach 60., aresztowany za nieprzyzwoitość, a także są ludzie w Internecie, którzy kłócą się o żarty, które są w porządku. Ponadto rząd aktywnie próbuje cenzurować ludzi. Jak się czujesz, kiedy w nim jesteś? Jak niebezpieczne jest bycie komikiem?
Dla mnie znacznie mniej niż młodzi komicy. Dla mnie znacznie mniej niż indyjscy komicy. Dla mnie to o wiele mniej niż muzułmańscy czy chrześcijańscy komicy, więc zdecydowanie powinieneś to policzyć. Mogę pokryć opłaty prawne. W Indiach my, komicy, mamy piękną, cichą kulturę, kiedy znamy mężczyzn, którzy mają kłopoty prawne. Komiksy w języku hindi nigdy nie wspominają o tym publicznie – nigdy o tym nie piszesz – ale uprzejmie przesyłamy sobie pieniądze, ponieważ wiemy, że ten facet nie będzie mógł przez jakiś czas dawać żadnych programów; Nie dostanie pozwolenia, będzie potrzebował pieniędzy adwokata. To fajna rzecz, która dzieje się w terenie na scenie komediowej w języku hindi, do której przyjeżdżamy. To coś w rodzaju „Hej stary, wyślę ci te pieniądze. Tylko nikomu nie mów, bo inaczej potrzebuję tych pieniędzy, żeby móc je wydać na prawników”.

READ  FirstFT: Ponad 1100 osób zginęło w reakcji Izraela na atak Hamasu

Jednym z przykładów paradoksu jest to, że fani w mediach społecznościowych okresowo mówią, że powinieneś zrobić swoją kopię W zeszłym tygodniu wieczorem I Odpowiadasz, mówiąc na przykładI „Wymień tutaj jedną dużą sieć, która pozwoliłaby mi zrobić komedię polityczną, którą chcę zrobić, bez narażania siebie i swoich pracowników”.
Tak, wiem, wiem. Brzmi jak inny świat, prawda? Jednak ten świat ogląda twoje polityczne programy komediowe. Mogę teraz oglądać Johna Olivera na moim telewizorze. Mam HBO i mogę obejrzeć odcinek, w którym on opowiada o indyjskiej polityce na moim telewizorze w Indiach, nie ma problemu. Mogli coś obserwować. Wątpię, że to zrobią. Ale mam na myśli, że mogę to zrobić. Byliśmy ostatnim odcinkiem. Więc wolę zarezerwować las i zrobić to w ten sposób.

Każda platforma też była dla mnie bardzo miła. Netflix był dla mnie świetny. Amazon był dla mnie świetny. Ostatecznie platformy to ludzie. I uwielbiam ludzi z Netflix. Wspierają mojego technika. Więc nie, nie chcę, żeby ktoś pojawił się w czyimś biurze. Nie chcę żadnej z tych rzeczy. Pracuję nad czymś politycznym i będzie to trochę międzynarodowe, ale czuję, że to również wymaga nowej koordynacji. Komedii politycznej nie da się już robić za pomocą języka polskiego ani flashowania. Musisz teraz zdjąć rękawiczki. Myślę, że to wymaga przebudowy.

Czasami to, co myślę o Ameryce, to to, że nie rozmawiasz o sprawach publicznych, ponieważ masz wielu odbiorców w danym numerze. Wydaje mi się, że czasami twoi komicy są nadmiernie uproszczeni w tej publiczności. Więc obudziłem się z komiksami rozmawiającymi z ludźmi, a masz komiksy alfa rozmawiające z ludźmi alfa, itp., Itd., Itd., Itd. Czuję, że naprawdę odważną rzeczą jest wzięcie całości.

Pokaż wszystko