sport

Pływanie – Sześciu polskich pływaków odesłanych do domu z Japonii po błędzie administracyjnym

20 lipca (Reuters) – Prezes Polskiego Związku Pływackiego (PZB) przeprosił po odesłaniu do domu sześciu sportowców z igrzysk w Tokio z powodu błędu administracyjnego.

Polska wysłała do Japonii 23 pływaków, ale PZP musiał zredukować skład do 17 na podstawie przepisów kwalifikacyjnych FINA.

Szef PZP Paweł Słomiński przeprosił i powiedział, że w pełni rozumie oburzenie pływaków, którzy pojechali na weekend do domu.

„Wyrażam głęboki żal, smutek i gorycz z powodu sytuacji dotyczącej kwalifikacji naszych pływaków na igrzyska olimpijskie w Tokio” – powiedział Słomiński w oświadczeniu. komunikat.

“Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, reakcja pływaków, ich emocje i atak na Polski Związek Pływacki są dla mnie zrozumiałe i uzasadnione.”

Tokyo Aquatics Center, które będzie gospodarzem wydarzeń związanych z pływaniem, nurkowaniem i pływaniem artystycznym na Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio, jest postrzegane jako kontynuacja epidemii COVID-19, po uroczystej ceremonii otwarcia w Tokio w Japonii 24 października. Reuters/Issa Kato

Powiedział, że błąd wynika z „chęci umożliwienia jak największej liczby graczy i trenerów wzięcia udziału w igrzyskach”.

Doniesienia medialne zidentyfikowały sześciu pływaków jako Aliję Churs, Bartosza Beszkorowicza, Aleksandrę Polańską, Matthews Chuanek, Dominika Kosakowską i Jana Holuba.

Chorz, która startowała na Igrzyskach Olimpijskich 2012 i 2016, wyraziła swój gniew w mediach społecznościowych.

„Wyobraź sobie poświęcenie pięciu lat swojego życia i dążenie do kolejnego startu w najważniejszym wydarzeniu sportowym… Rezygnacja z własnego życia i pracy, poświęcenie rodziny… Twoje poświęcenie prowadzi do całkowitej porażki” – powiedziała na Facebooku.

Chunik dodał na Instagramie: „Jestem zszokowany tym, co się stało… To dla mnie śmieszna sytuacja, która nigdy nie powinna się wydarzyć. Właściwie mam nadzieję, że w końcu obudzę się z tego koszmaru”.

Serwis informacyjny o pływaniu SwimSwam informuje, że kilku polskich pływaków podpisało list otwarty do PZP z prośbą o ustąpienie całego zarządu organizacji.

(Shrivathsa poinformował Sridhar) w Bengaluru; Montaż przez Petera Rutherforda

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  W drodze na Polexit? Polska wycofuje się w walce z rządami UE

About the author

Valerie Rogers

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment