Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Piloci Air France zawieszeni po walce w kokpicie skłaniają personel pokładowy do interwencji |  Air France / KLM

Piloci Air France zawieszeni po walce w kokpicie skłaniają personel pokładowy do interwencji | Air France / KLM

Urzędnik Air France powiedział w niedzielę, że dwóch pilotów Air France zostało zawieszonych po fizycznej walce w kokpicie podczas lotu z Genewy do Paryża w czerwcu. Urzędnik powiedział, że lot był kontynuowany i bezpiecznie wylądował, a spór nie wpłynął na resztę lotu, podkreślając zaangażowanie linii lotniczych w bezpieczeństwo.

Szwajcarska gazeta La Tribune poinformowała, że ​​pilot i drugi pilot skłócili się krótko po starcie i trzymali się za kołnierze po tym, jak najwyraźniej zderzyli się ze sobą.

W raporcie stwierdzono, że interweniował personel pokładowy, a członek załogi spędził lot w kokpicie z pilotami.

Wiadomość o walce pojawiła się po tym, jak francuska agencja śledcza BEA opublikowała w środę raport, w którym stwierdził, że niektórzy piloci Air France nie rygorystycznie przestrzegają procedur podczas incydentów bezpieczeństwa.

Skupiono się na wycieku paliwa podczas lotu Air France z Brazzaville w Republice Konga do Paryża w grudniu 2020 r., kiedy piloci przekierowali samolot, ale nie odcięli zasilania silnika ani nie wylądowali tak szybko, jak to możliwe, ponieważ procedury wycieku wymagany. Samolot bezpiecznie wylądował w Czadzie, ale raport brytyjskiej agencji lotniczej ostrzegał, że silnik może się zapalić.

Zgłosiła trzy podobne przypadki w latach 2017-2022 i powiedziała, że ​​niektórzy piloci działali na podstawie własnej analizy sytuacji, a nie protokołów bezpieczeństwa.

Air France poinformowała, że ​​w odpowiedzi przeprowadza audyt bezpieczeństwa. Zobowiązała się do przestrzegania zaleceń BEA, które obejmują umożliwienie pilotom późniejszego studiowania ich lotów oraz zaostrzenie instrukcji szkoleniowych w zakresie przestrzegania procedury.

Linia lotnicza zauważyła, że ​​wykonywała tysiące lotów dziennie, a raport wspomniał tylko o czterech incydentach związanych z bezpieczeństwem.

Związki zawodowe pilotów Air France podkreślają, że bezpieczeństwo jest najważniejsze dla wszystkich pilotów i opowiadają się za procedurami dla pilotów w sytuacjach awaryjnych.

Biuro zbadało również incydent z kwietnia dotyczący lotu Air France z JFK w Nowym Jorku, który miał problemy z kontrolą lotu, gdy zbliżał się do lądowania w Paryżu.

READ  Ukraina i Rosja zakończyły pierwszą wymianę więźniów od czasu katastrofy lotniczej