Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Cleo Smith: Czterolatek znaleziony żywy w zamkniętym domu ponad dwa tygodnie po tym, jak zaginął | wiadomości ze świata

Zaginiona czteroletnia Cleo Smith została odnaleziona „żywą i zdrową” po tym, jak zniknęła z kempingu w Australii Zachodniej ponad dwa tygodnie temu.

Zespół zachodnioaustralijskiej policji włamał się do zamkniętego domu w Caernarvon około 1 w nocy w środę, znajdując małą dziewczynkę w jednym z pokoi. Mężczyzna z okolicy jest aresztowany.

„Mam zaszczyt ogłosić, że we wczesnych godzinach porannych Cleo Smith została uratowana przez zachodnioaustralijską policję” – powiedział zastępca komisarza Cole Blanche. „Cleo żyje i ma się dobrze”.

zdjęcie:
Cleo Kowal

Na konferencji prasowej wyjaśnił, jak Cleo się przedstawiła.

Jeden z oficerów niósł ją na rękach i zapytał: Jak się nazywasz?

– Nazywam się Cleo – powiedziała.

Cleo spotkała się z rodzicami niedługo później.

„To jest wynik, na który wszyscy liczyliśmy i o który się modliliśmy” – powiedział pan Blanche.

Matka Cleo, Ellie Smith, podzieliła się wiadomościami na Instagramie, mówiąc: „Nasza rodzina znów jest cała”.

W Halloween pani Smith napisała: „Każdy dzień staje się trudniejszy bez jasnego światła.

„Ona potrzebuje nas, a my potrzebujemy jej. Jest kochana i jest szczęśliwa… Potrzebuję mojego dziecka w domu, proszę, błagam.”

Premier Australii Scott Morrison podziękował funkcjonariuszom zaangażowanym w odnalezienie dziewczynki i wspieranie jej rodziny.

Powiedział na Twitterze: „Co za wspaniała, pocieszająca wiadomość. Cleo Smith została znaleziona w domu zdrowa i zdrowa.

Nasze modlitwy zostały wysłuchane.

Cleo spędzała wakacje z rodziną na kempingu Blowholes w Macleod, około 560 mil (900 km) na północ od Perth, kiedy zniknęła we wczesnych godzinach 16 października.

Cleo Smith.  Zdjęcie: Policja w Waszyngtonie
zdjęcie:
Czterolatek zniknął we wczesnych godzinach 16 października. Zdjęcie: Policja w Waszyngtonie
Cleo Kowal
zdjęcie:
Cleo Kowal

Ostatni raz widziała rodzinę w swoim namiocie około 1.30, kiedy wstała i poprosiła o wodę, ale kiedy obudzili się o 6 rano, zauważyli, że jej zaginęła.

READ  „Myślę, że będzie”: Zełenski ma nadzieję, że prezydent Biden odwiedzi Ukrainę | Wołodymyr Zełenski

Policja przybyła około godziny później, a funkcjonariusze zostali również wysłani do domu rodzinnego, aby szukać jakichkolwiek śladów Cleo.

Na początku poszukiwań policja opublikowała zdjęcie czerwono-czarnego śpiwora i jednego śpiwora, podobnego do tego, w którym ostatnio widziano ją śpiącą.

Policja podejrzewała, że ​​została porwana przez podniesienie suwaka na klapie namiotu na wysokość, której nie mogła osiągnąć.

We wtorek funkcjonariusze przeszukali dwie ciężarówki śmieci z przydrożnych śmietników, starając się „nie pozostawić kamienia” w ich poszukiwaniach.

We wtorek policjanci przeszukali worki na śmieci.  Zdjęcie: Policja w Waszyngtonie
zdjęcie:
We wtorek policjanci przeszukali worki na śmieci. Zdjęcie: Policja w Waszyngtonie

W oświadczeniu policji stwierdzono: „W ramach śledztwa funkcjonariusze zebrali ponad 50 metrów sześciennych śmieci z przydrożnych śmietników tak daleko na północ, jak Minnelia, aż po Geraldton.

„Śmieci zostały zapakowane do dwóch ciężarówek i przewiezione do Perth, gdzie czterech oficerów medycyny sądowej i 20 oficerów spędziło dwa dni sortując setki toreb, próbując znaleźć jakiekolwiek przedmioty, które mogłyby pomóc w śledztwie”.

Rząd stanu Australii Zachodniej oferował nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów (540 000 funtów) za informacje prowadzące do odkrycia Cleo lub jakichkolwiek aresztowań związanych z jej zniknięciem.