Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pierwszym krokiem do uświadomienia sobie królestwa kosmosu jest wspólne zbieranie danych

Pierwszym krokiem w podnoszeniu świadomości brytyjskiego pola kosmicznego jest zebranie istniejących danych, powiedział szef New UK Space Command.

„Istnieje już wiele różnych czujników, chodzi o zebranie tych danych na początku, zrozumienie tych danych i wykorzystanie tych danych, dopóki nie uzyskamy jednego obrazu i zrozumienia, co się dzieje” – powiedział wicemarszałek Air Paul. Godfrey na targach DSEI 2021 w Londynie 15 września.

Wicemarszałek zauważył, że od 1957 r. wystrzelono około 11 000 satelitów, a nadal znajduje się tam około 7500 satelitów. Dodał, że działa tylko 4500 egzemplarzy, z czego 1200 wypuszczono w zeszłym roku. W związku z rosnącym zatłoczeniem, brytyjskie dowództwo kosmiczne musi wiedzieć, co znajduje się na orbicie i dokąd zmierza, aby chronić swoje satelity.

Godfrey powiedział, że Wielka Brytania opiera się głównie na naziemnych radarach optycznych do postrzegania pola kosmicznego, chociaż ostatecznie jej możliwości będą obejmować czujniki orbitalne.

„W zakresie zwiększonej świadomości kosmicznej rozwijamy podstawowe możliwości w zakresie czujników i danych… i kontynuujemy nasz program badawczo-rozwojowy, aby [civilian and military] – powiedział Godfrey.

Wielka Brytania uzyskała niedawno od amerykańskich sił kosmicznych skarbnicę nowych danych dotyczących świadomości kosmicznej. Amerykańska służba ogłosiła 14 sierpnia, że ​​podpisała umowę o udostępnianiu danych z Wielką Brytanią, dając do niej dostęp Ministerstwu Obrony Standardowa biblioteka algorytmów astrodynamikilub SAAL – zestaw algorytmów i informacji o fizyce orbitalnej, które pomagają siłom kosmicznym określać trajektorię obiektów w przestrzeni.

Porozumienie to zostało podpisane w ramach operacji Olympic Defender, wielonarodowej koalicji krajów kosmicznych kierowanej przez Stany Zjednoczone w celu powstrzymania działań wojennych w kosmosie i rozwiązania problemu śmieci orbitalnych. siła kosmiczna Przejął prowadzenie z US Space Command W maju 2020 roku znajduje się obecnie w Joint Space Operations Center w Vandenberg Space Force Base w Kalifornii.

Wielka Brytania była pierwszym partnerem międzynarodowym, który dołączył do operacji Olympic Defender w 2019 roku i jako pierwsza uzyskała dostęp do SAAL.

READ  Gdzie był twój dom w czasach dinozaurów? Sprawdź tę mapę

„Dlaczego nie być częścią tego?” – zapytał retorycznie Godfrey.

Brytyjskie Dowództwo Kosmiczne zostało utworzone w kwietniu 2021 r. w wyniku globalnego trendu, w którym kraje reorganizują swoje wojskowe wysiłki kosmiczne po utworzeniu Sił Kosmicznych USA w 2019 r., ale oficjalnie odbyło się ono dopiero 29 lipca. W kolejnych miesiącach brytyjskie przywództwo w kosmosie szybko rosło. Godfrey powiedział, że organizacja, która zaczynała od zaledwie trzech członków, ma teraz 430 członków.

Nathan Strout obejmuje systemy kosmiczne i bezzałogowe oraz systemy wywiadowcze dla C4ISRNET.