Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pierwszy tego rodzaju składany aparat Google może zniknąć

Google złożył patent na 23-stronicową kamerę ukrytą pod wyświetlaczem, która znika i może zadebiutować w nadchodzącym składanym Pixelu.

Kamera pod wyświetlaczem znajduje się naprzeciwko małego drugiego ekranu z pryzmatem lub lustrem między nimi. Kiedy potrzebna jest kamera, pryzmat odchyla się, aby odsłonić kamerę, a gdy nie, pryzmat pozwala mniejszym ekranom zakryć kamerę – pozostawiając gładki ekran.

Moduł optyczny zajmuje w ekranie okienko od 2 do 3 mm, a obok kamery znajduje się drugi czujnik, może to być czujnik zbliżeniowy, czujnik otoczenia lub czujnik podczerwieni. Ten ostatni powinien umożliwić biometryczne skanowanie twarzy, które było obecne w Pixelu 4 i zostało wrzucone do obecnej linii Pixela 5.

Jest mało prawdopodobne, aby ta technologia była gotowa na telefon Pixel 6 spodziewany jeszcze w tym roku. Co umieściłoby premierę tego typu aparatu pod ekranem na czas finalnego aparatu Pixela 7 w 2022 roku czy w składanym Pixelu, podobno pracuje nad nim Google. Samsung przygotowuje się do zaprezentowania nowego aparatu pod ekranem w swoim Galaxy Z Fold3 jeszcze w tym roku.

Pierwszy tego rodzaju składany aparat Google może zniknąć

W rzeczywistości druga połowa tego roku to czas, w którym wielu producentów wprowadzi lepsze aplikacje do aparatów pod ekranem. Kamera pierwszej generacji pod ekranem, która po raz pierwszy została pokazana na ZTE Axon 20, wyświetlała mocno uszkodzoną jakość obrazu.

Źródło 1 | 2

READ  Plotka: wyciek rozszerzenia Assassin's Creed Valhalla „Dawn of Ragnarok” przed ujawnieniem na żywo