Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pielęgniarka Nepean Private Hospital, Geraldine Lombeau Dizon, odłączyła alarm monitorujący pracę serca od FaceTime

Pielęgniarka Nepean Private Hospital, Geraldine Lombeau Dizon, odłączyła alarm monitorujący pracę serca od FaceTime

Autor: Zack Wheeler dla Daily Mail Australia

15:52 29 kwietnia 2023 Zaktualizowano 15:52 29 kwietnia 2023

  • Geraldine Lombeau Dizon zawieszona
  • Poprzednia pielęgniarka wyłączyła monitory pracy serca pacjenta
  • Używała telefonu, zanim znaleziono martwą 85-latkę

Rejestracja medyczna pielęgniarki została zakończona po tym, jak sąd stwierdził, że odłączyła alarm monitorujący pracę serca pacjenta podczas rozmowy FaceTime przed jego śmiercią.

Sąd Apelacyjny Cywilnego i Administracyjnego Nowej Południowej Walii stwierdził, że Geraldine Lombo-Dizon wyłączyła dźwięk monitora 85-latki podczas nocnej zmiany w Nepean Private Hospital w zachodnim Sydney w dniu 29 lipca 2021 r.

Pani Dizon nie poinformowała również lekarzy, że ta sama pacjentka miała historię arytmii przed wypadkiem.

Była pielęgniarka została uznana za winną wykroczenia zawodowego i niezadowalającego postępowania zawodowego.

Sąd uznał, że pani Dizon powinna była zastosować leczenie u pacjenta płci męskiej, który cierpiał na niewydolność nerek i serca, czego zaniedbała podczas wideorozmowy z rodziną.

Geraldine Lombeau-Dizon wyłączyła system audio monitora serca pacjenta podczas rozmowy FaceTime, 16 lipca 2021 r. (Zdjęcie stockowe)
Geraldine Lombeau Dizon zawiesiła rejestrację pielęgniarki po śmiertelnym ataku w prywatnym szpitalu Nepean (na zdjęciu)

Następnie Dizon zapomniała ponownie okablować system alarmowy po swojej zmianie, co według sądu doprowadziło innych pracowników do przeoczenia kluczowych alarmów wskazujących na jego pogorszenie.

O godzinie 7:07 w dniu 30 lipca 2021 r. monitor pracy serca wykazał, że pacjent A miał bradykardię [slow heartbeat]Przyszła decyzja sądu.

„Personel pielęgniarski i medyczny nie mógł usłyszeć dźwięku alarmu, ponieważ głośniki alarmu telemetrycznego nadal nie były podłączone”.

Głośniki zdalnego alarmu łączą się z monitorem pacjenta, z których pięć, w tym 85-letni mężczyzna, zostało odłączonych podczas zmiany Dizona.

Pani Dizon wyjaśniła podczas rozprawy sądowej, że po prostu wyłączyła dźwięk, aby uniknąć dezorientacji innych pacjentów, którzy myśleli, że to dzwonek do drzwi.

Siedem minut po wykryciu wyciszonego alarmu o godzinie 7:07 u mężczyzny wystąpiła niewydolność serca, która również uruchomiła cichy alarm.

READ  Ewakuowani z Islandii po trzęsieniu ziemi wracają, aby odebrać swoje rzeczy

Personel znalazł go niereagującego w swoim łóżku o 7:20 rano.

Stwierdzono również, że pomimo tego, że pani Dizon miała sprawdzać pacjenta co sześć godzin, CCTV wykazało, że zrobiła to tylko raz podczas swojej 10-godzinnej zmiany.

Sąd stwierdził, że pani Dizon rozmawiała przez telefon 15 minut przed zwolnieniem bicia serca mężczyzny i że spędziła ponad 66 minut na rozmowie FaceTime.

Podczas wyciszenia monitor pacjenta próbował ostrzec personel o spowolnieniu bicia serca i następującym po nim zatrzymaniu akcji serca, zanim został znaleziony martwy

Dizon powiedziała, że ​​​​korzystanie z jej telefonu było „nieprzytomne” i że w tym czasie sprawdzała swoją rodzinę na Filipinach.

Powiedziała również, że nie powiedziała innym pracownikom o swoim rytmie serca, ponieważ nie była dobra w odczytywaniu EKG.

Była pielęgniarka nie uczestniczyła w żadnych przesłuchaniach przed Komisją ds. Skarg Opieki Zdrowotnej, twierdząc, że już rzuciła pielęgniarstwo.

Komisja stwierdziła następnie, że naruszyła protokoły bezpieczeństwa australijskich pielęgniarek po przepracowaniu 70 godzin tygodniowo między styczniem a lipcem 2021 r.

Dizon przyznała, że ​​pracowała cztery 10-godzinne nocne zmiany tygodniowo w Nepean General Hospital, a także trzy 10-godzinne zmiany w Nepean Private, ale powiedziała, że ​​nie była wtedy wyczerpana.

Po przeszkoleniu na Filipinach w 1997 r. i uzyskaniu rejestracji australijskiej pielęgniarki w 2006 r. rejestracja pani Dizon została zawieszona w sierpniu 2021 r. – miesiąc po śmierci jej 85-letniego pacjenta.

Daily Mail Australia skontaktował się z Healthscope, który prowadzi prywatny szpital Nepean, w celu uzyskania komentarza.