Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pauline McNeil nazwała „transfobiczną” w związku z tweetem Nike wzywającym do bojkotu

Pauline McNeil nazwała „transfobiczną” w związku z tweetem Nike wzywającym do bojkotu

Transpłciowa influencerka Dylan Mulvaney, 26-letnia aktorka z Broadwayu i gwiazda TikToka, opublikowała filmy i zdjęcia na swojej stronie na Instagramie, przedstawiając markę Nike Women i modelując jeden ze swoich staników sportowych, sugerując, że jest sponsorowana przez markę odzieży sportowej.

McNeill, MSP w Glasgow Kelvin, odpowiadał na tweet redaktora Holyrood Magazine, Mandy Rhodes, która powiedziała: „Oni tylko się z nas śmieją…”

McNeil napisała na Twitterze, że się nie zgadza, wskazując, że zamierza bojkotować Nike w związku z jej decyzją. Rzecznik szkockiego wymiaru sprawiedliwości powiedział: „Nigdy więcej @nnikestore dla mnie”.

Doprowadziło to do intensywnego potępienia, a niektórzy nazywają to „transfobicznym”.

Duncan Hotherzoll, redaktor serwisu informacyjnego Scottish Labour Alliance Labor Hame, powiedział: „To rozczarowujące, że przyłączasz się do prawicowej paniki moralnej, która jest również wykorzystywana przeciwko prawom kobiet.

„Osoba, o której mowa, Mandy właśnie rozpowszechniła jawne kłamstwo na temat Petera Tatchella w ramach antygejowskiej agendy, która polega na rozpowszechnianiu oszczerstw pedofilskich”.

Inni wskazywali na wcześniejsze wsparcie MacNeila dla społeczności transpłciowej.

Odpowiadając na badanie, które wykazało, że jeden na czterech pacjentów LGBTQ był świadkiem negatywnych opinii ze strony personelu medycznego podczas uzyskiwania dostępu do usług, MacNeil napisał na Twitterze w 2019 roku: „Właśnie zamknąłem dziś PQ, aby zapytać, co robi szkocki rząd, aby zająć się uprzedzeniami wobec osób transpłciowych. nasze służby publiczne.

READ  Grek, który przeżył katastrofę łodzi z migrantami, przeżywa emocjonalne spotkanie ze swoim bratem | wiadomości ze świata