Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości na żywo dotyczące koronawirusa: Rosja nakłada nowe ograniczenia po gwałtownym wzroście liczby przypadków; Japonia wysyła milion szczepionek do Wietnamu | wiadomości ze świata

Tajwan zgłosił 132 zlokalizowane przypadki, trzeci dzień z rzędu z dzienną liczbą poniżej 200 w przypadku epidemii, która rozpoczęła się pod koniec kwietnia. Zginęło osiem innych osób.

Większość przypadków ponownie miała miejsce w Nowym Tajpej (65 lat), następnie Taipei w wieku 26 lat i Miaoli z 18. Miaoli jest domem dla kilku fabryk, które odnotowały epidemie wśród swoich pracowników, przy czym większość przypadków była związana z pracownikami migrującymi przebywającymi w akademikach.

Tajwan podlega obecnie ograniczeniom poziomu 3, które ograniczają liczbę zgromadzeń, zamykają miejsca rozrywki, sportowe i publiczne oraz ograniczają restauracje do jedzenia na wynos. W niektórych obszarach plaże i tereny zewnętrzne zostały zamknięte dla publiczności. Zamówienie to jest realizowane od 19 maja i zostało przedłużone do końca tego miesiąca.

Minister Zdrowia i Opieki Społecznej Chen Shih-chung powiedział, że liczba przypadków i zgonów zaczęła spadać, co było pozytywne, ale wskazał również wysokie wskaźniki 10-15% oczekiwanych pozytywnych infekcji, ponieważ władze zaczęły testować wszystkich migrantów poddanych kwarantannie pracowników w Miaoli.

Kwestia pracowników migrujących na Tajwanie, w tym warunki, w jakich żyją, i przyznane im prawa, była w ciągu ostatniego tygodnia gorącym tematem na Tajwanie. Samorządy i niektóre firmy nakładają ograniczenia i zasady, które znacznie wykraczają poza wymagania stawiane przez centralne centrum dowodzenia epidemią.

The Guardian poinformował w piątek W jednej firmie, która nakazała pracownikom mieszkającym w ich domach powrót do akademików pod groźbą kary. Firma poinformowała, że ​​planuje przenieść ludzi z akademików do hosteli i innych miejsc zakwaterowania, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się.

Ale organizacje praw człowieka skrytykowały ten zakaz, który uniemożliwiał każdemu opuszczenie miejsca zamieszkania, z wyjątkiem pójścia do pracy. . Podobny rozkaz wydał rząd hrabstwa w Miaoli.

Krytycy wskazywali na brak podobnego nakazu dotyczącego pracowników lokalnych pracujących obok tysięcy pracowników migrujących, oskarżając samorządy i przedsiębiorstwa o dyskryminację. .

READ  Covid Live: Polscy doradcy zrezygnowali z obawy, że rząd nie pójdzie za nauką – tak jak to zrobił | wiadomości ze świata

CECC przypomniał władzom lokalnym, aby tylko przestrzegały swoich wymagań, ale nie wydaje się, aby były podejmowane jakiekolwiek próby egzekwowania tego.

Władze sprawdzają obecnie mieszkania dla pracowników migrujących na całym Tajwanie, aby upewnić się, że spełniają standardy zapobiegania chorobom określone dla tej epidemii. Na popołudniowej konferencji prasowej Qin powiedział, że z 1164 rezydencji, które do tej pory skontrolowano, ponad 50 mieszkańców, ponad 80% z nich spełnia standardy, podczas gdy reszta musi wprowadzić zmiany, jak podają lokalne media.