Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ostrzegł rebeliantów torysów, aby zaprzestali „szalonych” spisków przeciwko Sunakowi i poparli plan dla Rwandy

Ostrzegł rebeliantów torysów, aby zaprzestali „szalonych” spisków przeciwko Sunakowi i poparli plan dla Rwandy

Konserwatywnych parlamentarzystów ostrzeżono, aby nie wykorzystywali pogłębiającego się kryzysu związanego z ustawą o Rwandzie do podejmowania „szalonej i złośliwej” próby zastąpienia Rishiego Sunaka na stanowisku lidera.

Mówi się, że niewielka grupa parlamentarzystów sprzeciwiających się Sunakowi, nazywana „spiskowcami makaronowymi”, spotkała się we włoskiej restauracji, aby zaplanować „kalendarz adwentowy” dla przywódcy torysów dotyczący kwestii deportacji w grudniu przyszłego roku.

Władza Sunaka doznała nowego ciosu, gdy grupa prawicowych konserwatystów stwierdziła, że ​​ustawa nie nadaje się do zamierzonego celu – twierdzą rebelianci Niezależny Są gotowi głosować przeciwko premierowi w styczniu.

Podczas gdy rebelianci torysów po obu stronach sporu spotykają się w poniedziałek, aby omówić kluczowe pierwsze głosowanie we wtorek, były sekretarz imigracji Robert Jenrick zwiększył presję, oskarżając Sunaka o wybranie „słabej” ustawy, która „nie spełnia swojego zadania”.

Ale sojusznicy Sunaka stwierdzili, że „szaleństwem” byłoby, gdyby parlamentarzyści głosowali przeciwko ustawie we wtorek i odrzucili pomysł próby wymuszenia nowego konkursu na przywództwo jako „śmieszny” i autodestrukcyjny.

Rozwój sytuacji był następujący:

  • Michael Gove powiedział, że Sunak „nie myślał” o zorganizowaniu przedterminowych wyborów, aby wydobyć go z chaosu
  • Źródło bliskie Kimmy Badenoch zaprzeczyło, jakoby rozważała ona zastąpienie „kapitana” statku.
  • Suella Braverman zwróciła uwagę, że Sunak kłamał, twierdząc, że porozumienie z Rwandą może się upaść
  • Profesor John Curtis powiedział, że Partia Konserwatywna może zyskać 130 mandatów, co będzie najgorszym w historii wynikiem wyborów

Robert Jenrick zaprzeczył próbie przywództwa i skrytykował „słabą” ustawę dotyczącą Rwandy.

(media palestyńskie)

Sir Bill Cash, który przewodniczy badaniu prawnemu „pokoju gwiazd”, na który czekają twardogłowi w Europejskiej Grupie Badawczej (ERG), stwierdził, że ustawa nie jest „wystarczająco rygorystyczna”, aby spowodować loty do Rwandy.

READ  Prawnicy zgłaszają jemeńskie akta zbrodni wojennych brytyjskiej policji | Do kogo

Prezes ERG Mark Francois powiedział, że zaprosił Grupę Neokonserwatywną kierowaną przez Danny’ego Kruegera i Miriam Cates, Grupę Zdrowego Rozsądku kierowaną przez sojusznika Bravermana Johna Hayesa, Konserwatywną Grupę Wzrostu złożoną z sojuszników Liz Truss oraz Północną Grupę Badawczą Czerwonych . – Posłowie omówią kolejne kroki w poniedziałek w porze lunchu.

Jenrick, który w tym tygodniu zrezygnował ze stanowiska sekretarza ds. imigracji, powiedział, że nie poprze tej legislacji w parlamencie, sugerując, że we wtorek może wstrzymać się od głosu. Powiedział BBC: „Z pewnością każdy, kto przypłynie małą łódką, złoży sprawę sądową”. Niedziela z Laurą Kuenssberg.

Twardogłowy upierał się także, że „jedna czy dwie symboliczne podróże” nie wystarczą, aby uniknąć „intensywnego gniewu” wyborców. Jednak Jenrick zaprzeczył swojemu zainteresowaniu zastąpieniem Sunaka na stanowisku przywódcy konserwatystów.

Minister gabinetu Michael Gove bronił rwandyjskiego ustawodawstwa jako „twardego i silnego”, ale w Sky News stwierdził, że rząd „potraktuje poważnie” poglądy Sir Billa i innych rebeliantów.

Pomimo nalegań, aby numer 10 go wysłuchał, Gove pokłócił się z Jenrickiem, odrzucając twierdzenie prawicy, że „każdy” przeprawa się małą łódką może stanowić wyzwanie prawne. „To nieprawda” – powiedział BBC.

Gove upierał się również, że rząd Sunaka „nie rozważa” zorganizowania przedterminowych wyborów powszechnych, jeśli głosowanie nad ustawą Rwandy będzie miało miejsce. „Nie, nie myślimy o tym” – powiedział sekretarz ds. ugody.

Michael Gove mówi, że Sunak „nie myśli o przedterminowych wyborach”

(Władze Palestyńskie)

Jednakże pani Braverman poparła twierdzenia Jenricka, mówiąc: „Każda osoba wsadzona pierwszym lotem do Rwandy będzie składać indywidualne roszczenia”.

Twierdziła, że ​​projekt ustawy w dalszym ciągu naraża rząd na nakazy Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. „Podobnie jak Zasada 39 [injunctions] „Będzie blokować loty” – napisała pani Braverman w artykule dla „The New York Times”. Niedzielny Telegraf.

Pani Braverman skrytykowała także „raczej dziwaczne” twierdzenie Sunaka, że ​​zaostrzenie ustawy spowodowałoby zerwanie porozumienia z Rwandą. Dużo rozmawiałem z rządem Rwandy. „Nigdy nie budziło to takich obaw”.

READ  Ron DeSantis wycofuje się z wyścigu prezydenckiego i wspiera Trumpa

Grupa konserwatywnych parlamentarzystów, których nazwiska nie zostały ujawnione, powiedziała… Poczta w niedzielę Chcieliby się pozbyć Sunaka – niektórzy chcą nawet przywrócenia Borisa Johnsona na stanowisko lidera.

Mówi się, że niewielka grupa parlamentarzystów i strategów sprzeciwiających się Sunakowi, nazywana „spiskowcami makaronowymi”, spotkała się we włoskiej restauracji, aby zaplanować „kalendarz adwentowy” dla premiera na okres świąteczny.

„Bez względu na to, co do niego czujesz, jest jedna rzecz, w którą nikt nie może wątpić [Mr Johnson]„Skuteczny jako aktywista” – powiedział gazecie jeden z członków parlamentu Czerwonej Ściany. Ponieważ jednak były premier nie zasiadał już w parlamencie, spiskowcy nie są pewni, kto mógłby zastąpić Sunaka.

Mówi się, że Rishi Sunak musi stawić czoła spiskowcom chcącym rzucić się na problemy Rwandy

(Władze Palestyńskie)

Damian Green, szef umiarkowanego skrzydła Jednego Narodu w partii, przestrzegł wszystkich prawicowych rebeliantów, którzy rzucają się na kwestię Rwandy, chcąc pozbyć się Sunaka.

Powiedział prezenterce BBC Laurze Kuenssberg: „Każdy, kto uważa, że ​​Partia Konserwatywna lub kraj potrzebuje zmiany premiera, jest albo szalony, albo złośliwy, albo jedno i drugie”. „To bardzo, bardzo mała liczba, która tak robi” – dodał Green [plotting to oust Mr Sunak]„.

Grupa One Nation – licząca około 100 parlamentarzystów – ma się zebrać, aby wydać orzeczenie około godziny 19:00 w poniedziałek. Pozostają głęboko zaniepokojeni pomysłem, jakoby ministrowie mieli powiedzieć sądom, że powinni uznać Rwandę za „bezpieczną”.

powiedział starszy poseł prawicowej Partii Konserwatywnej uczestniczący w dyskusjach w „Gwiezdnej Izbie”. Niezależny Ich krytyka ustawy wprowadzonej w poniedziałkowe popołudnie byłaby „silna”.

Choć Sunak nabiera coraz większej pewności, że przeżyje wtorkowe głosowanie, prawicowy przywódca powiedział, że niektórzy rebelianci są gotowi głosować przeciwko niemu na początku 2024 r.

READ  US Coast Guard szuka 39 osób po wywróceniu się łodzi u wybrzeży Florydy

„Myślę, że wielu widzi mądrość w czekaniu na trzecie czytanie. „Jeśli problem nie zostanie naprawiony, nie powinniśmy popierać ustawy, która tego nie robi”.

Zaprzeczyli, aby wykorzystali projekt ustawy jako próbę spisku przeciwko premierowi, twierdząc, że wyzwanie nie dotyczyło przywództwa Sunaka.

Suella Braverman zasugerowała, że ​​Sunak kłamał na temat obaw rządu Rwandy dotyczących prawa międzynarodowego

(Getty Images)

Partia Pracy będzie głosować przeciwko ustawie, co oznacza, że ​​bunt zaledwie 29 konserwatystów może w każdej chwili doprowadzić do upokarzającej porażki. – powiedział główny konserwatywny David Davis Niezależny Że rebelianci „byliby szaleństwem, gdyby głosowali przeciwko tej ustawie – ustawa sięga tak daleko, jak to tylko możliwe”.

Były minister rządu powiedział jednak, że nie wierzy, że 29 parlamentarzystów rzuci wyzwanie Sunakowi w kwestii kryzysu na etapie trzeciego czytania.

Davies powiedział, że niewielka liczba parlamentarzystów wykonuje „manewry” przeciwko Sunakowi. „To niedorzeczne. Jasne jest, że niektórzy ludzie wykorzystują ten problem [to undermine the PM]. Rozmawiam z ludźmi, którzy mają mało czasu dla Rishiego Sunaka, ale nadal uważają, że szaleństwem byłoby go zastąpić.

Premier był krytykowany za to, że działał zbyt wolno i oderwał się od rzeczywistości, odkąd kilka tygodni temu Sąd Najwyższy wydał orzeczenie przeciwko planowi dla Rwandy, zezwalając innym, takim jak pani Braverman, na zmianę pogody. „To naprawdę zły polityk” – powiedział dziennikowi The Guardian jeden z ministrów. „Niedzielny Times”..

Niektórzy powiedzieli gazecie, że minister biznesu Kemi Badenoch – postrzegany jako faworyt w przyszłym konkursie na przywództwo – powiedział kolegom: „Statek kieruje się w stronę skał. Co zrobimy z kapitanem?” Jednak źródło bliskie pani Badenoch stanowczo zaprzeczyło tej informacji, określając ją jako „nieprawdziwą”.

Profesor ankiety John Curtis powiedział, że konserwatyści będą „szczęśliwi”, jeśli zdobędą 200 mandatów, a w obliczu najgorszej w historii porażki w wyborach powszechnych mogą im pozostać zaledwie 130. Ekspert ds. wyborów ostrzegł, że podziały w Rwandzie mogą pogorszyć sytuację, stwierdzając, że parlamentarzyści konserwatywni „powinni zdać sobie sprawę, że mogą igrać z ogniem”.