Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości Bidena dzisiaj: Prezydent żartuje o „starych dobrych czasach” z Obamą, gdy po raz szósty wstrzymuje zadłużenie z tytułu kredytów studenckich

Wiadomości Bidena dzisiaj: Prezydent żartuje o „starych dobrych czasach” z Obamą, gdy po raz szósty wstrzymuje zadłużenie z tytułu kredytów studenckich

Obama żartobliwie nazywa Bidena „wiceprezydentem” po powrocie do Białego Domu

Barack Obama odwiedził Biały Dom we wtorek podczas swojej pierwszej publicznej imprezy w Executive Palace od czasu opuszczenia urzędu. Dołącz do obchodów ustawy o przystępnej cenie, znanej również jako Obamacare, ponieważ Joe Biden ogłosił zmiany w programie opieki zdrowotnej, które mogą sprawić, że nawet 200 000 nieubezpieczonych Amerykanów będzie uprawnionych do nowego ubezpieczenia.

Wizyta ma wielu Demokratów, którzy mają nadzieję, że Biden może skorzystać z wciąż wysokiej oceny jego byłego szefa wśród bazy Demokratów. Biden ostatnio walczył o podniesienie swojej słabej pozycji w sondażach i istnieją poważne obawy, że apatia i rozczarowanie wyborców Demokratów może dać Republikanom szansę w tegorocznych wyborach śródokresowych. Aby wygrać w połowie kadencji, mówi Obama, Demokraci mają do opowiedzenia historię, „po prostu muszą ją opowiedzieć”.

Tymczasem na Kapitolu, Senacka Komisja Sądownictwa głosowała wczoraj 11-11 za nominacją sędziego Kitangi Brown Jacksona do Sądu Najwyższego. Wynik nie przeszkodzi nominacji Jacksona w awansie do Senatu; Wygląda na to, że uzyskała już poparcie 53 senatorów, z republikankami Susan Collins, Lisą Murkowski i Mittem Romneyem, którzy łamią szeregi, by ją poprzeć.

1649221881

Fox News pomija relację Baracka Obamy w Białym Domu

Nawet w przypadku głównych sieci relacjonujących wizytę byłego prezydenta Baracka Obamy w Białym Domu, Fox News powstrzymało się od transmitowania wydarzenia na żywo.

Sieć postanowiła opisać historię matki z Nowego Jorku, która rzekomo została zwolniona po konfrontacji z burmistrzem w sprawie mandatów za maskowanie.

Przeczytaj całą historię tutaj:

Maroucheh Muzaffar6 kwietnia 2022 06:11

1649221044

Maroucheh Muzaffar6 kwi 2022 05:57

1649219400

Obama mówi Demokratom, jak wygrać wybory w połowie kadencji

Były prezydent Barack Obama miał proste przesłanie dla Demokratów, którzy martwią się utratą większości w wyborach śródokresowych w 2022 r.

„Mamy historię do opowiedzenia, po prostu musimy ją opowiedzieć” – powiedział w odpowiedzi Peterowi Alexanderowi z NBC News.

Były prezydent otrzymał owację na stojąco po powrocie do Białego Domu po raz pierwszy od czasu opuszczenia Gabinetu Owalnego w 2017 roku, aby uczcić dwunastą rocznicę uchwalenia ustawy o opiece zdrowotnej, Medicare Act, dzięki której zyskał przydomek Obamacare w naciskać.

Eric Garcia ma najnowsze wiadomości z Waszyngtonu.

Oliver O’Connell6 kwietnia 2022 05:30

1649217670

Sekretarz Bezpieczeństwa Wewnętrznego spotyka się z blokiem Partii Republikańskiej w sprawie ograniczeń granicznych

Sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego Alejandro Mallorcas odbył we wtorek spotkanie z Republikanami z Izby Reprezentantów na „Kraju Bezpieczeństwa Granicznego”, ale Republikanie „nie byli zadowoleni z odpowiedzi”.

Ochrona graniczna została w pełni naładowana podczas spotkania – po ogłoszeniu w zeszłym tygodniu, że Biały Dom zniesie wszystkie ograniczenia Covid na granicy za Trumpa.

„To była twarda publiczność i trzeba było mu przyznać, że wybrał najtwardszy tłum, przyszedł i ich wysłuchał” – powiedział Daryl Issa, republikanin z Kalifornii, który wziął udział w spotkaniu.

„Nic tak naprawdę nie zostało rozwiązane, poza jego zobowiązaniem do dostarczenia szeregu dalszych informacji” – powiedział.

Przedstawiciel Brian Papin z Teksasu, współprzewodniczący klubu, powiedział o spotkaniu: „Docenialiśmy jego odwagę w obecności, wiedząc, że jesteśmy w 100 procentach przeciwko niemu. Ale nie byliśmy zadowoleni z odpowiedzi, które nam udzielił”.

Maroucheh Muzaffar6 kwietnia 2022 05:01

1649216730

Biden przedłuża zamrożenie pożyczek studenckich w Covid do 31 sierpnia

To już szósty raz, kiedy termin wznowienia płatności został przedłużony, ponieważ Joe Biden stoi pod presją Kongresu i obawami inflacyjnymi.

Przed przedłużeniem zamrożenie miało wygasnąć 1 maja, a ponad 43 miliony Amerykanów z pożyczkami korporacyjnymi o wartości 1,6 biliona dolarów ponownie nie wywiązałoby się ze swojego zadłużenia.

Oliver O’Connell6 kwietnia 2022 04:45

1649214030

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin odpowiada Mattowi Gatesowi

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin wydawał się tak wściekły z powodu przesłuchania republikańskiego kongresmana Matta Gaetza, że ​​pod koniec pięciominutowego tournée Gatesa doszło do ostrej walki z przedstawicielem Florydy.

Austin był we wtorek na Kapitolu, aby zeznawać na przesłuchaniu Komisji Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów w sprawie wniosku budżetowego Departamentu Obrony na rok budżetowy 2023, ale pan Pentagon wyraził zgodę na „obudzenie się”.

W szczególności Gates zapytał o wykład francuskiego ekonomisty i pisarza Thomasa Piketty’ego na Uniwersytecie Obrony Narodowej Stanów Zjednoczonych zatytułowany „Responding to China: The Case for Global Justice and Democratic Socialism”.

Oliver O’Connell6 kwietnia 2022 04:00

1649211330

Kinzinger uderza w GOP „dziećmi” w Kongresie

aktor republikański Adam Kinzinger z Illinois zadzwonili do kolegów w Kongres „Dzieci”, na których można się bardziej skupić Disney i kulturowe kwestie wojenne zLudobójstwo„To się dzieje na Ukrainie z rąk Rosji.

Pan Kinzinger powiedział, że „porządek światowy” jest kwestionowany po raz pierwszy od II wojny światowej, ale jego kolega Republikanie Zachowywali się jak „grupa dzieciaków”.

Oliver O’Connell6 kwietnia 2022 03:15

1649208630

Oklahoma State House głosuje za tym, aby aborcja była nielegalna

ten Oklahoma stan: schorzenie Dom Zdecydowaną większością głosów zagłosowali za przyjęciem ustawy, która sprawia, że ​​jest to przestępstwo Występować poronienie W stanie zagrożonym karą do 10 lat więzienia, w potencjalnie najbardziej restrykcyjnej ustawie antyaborcyjnej przyjętej od czasu, gdy Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy wyraził chęć ograniczenia praw reprodukcyjnych w zeszłym roku.

READ  Badanie mówi, że sposób, w jaki śpisz, może być „najsilniejszym predyktorem” tego, kiedy umrzesz

Prawo, które ukarało każdego człowieka z Oklahoma, który dokonał aborcji, długim wyrokiem więzienia i grzywną w wysokości do 100 000 USD, przeszło w zeszłym roku przez Senat, zanim we wtorek wpłynęło do siedziby państwa z przewagą 70-14.

Oliver O’Connell6 kwietnia 2022 02:30

1649205930

Biden nominuje pierwszą kobietę do kierowania oddziałem armii amerykańskiej

Zostanie pierwszą kobietą, która dowodzi oddziałem armii amerykańskiej, jeśli to się potwierdzi. Admirał Fagan pełni funkcję zastępcy dowódcy od czerwca ubiegłego roku, stając się pierwszą kobietą, która osiągnęła stopień czterogwiazdkowego admirała w Straży Przybrzeżnej.

Raporty Gustava Killandera z Waszyngtonu.

Oliver O’Connell6 kwietnia 2022 01:45

1649204130

Nastrój na Kapitolu

Reprezentant Dan Keldy podsumował nastrój na Kapitolu: PolitykaSara Ferris:


Są tu trzy rodzaje dni. Są dni West Wing, kiedy robimy naprawdę fajne rzeczy. Są dni House of Cards, kiedy to miejsce wygląda jakby się rozpadało. Potem są dni Veep. Dziś jest jak Dzień Veep. Lis gryzie Ami, zostawiając Freda Upstona[أبستون}انهامجردسيئة[Upston}’sleavingItjustsucks

Przedstawiciel Dan Kildy

Oliver O’Connell6 kwietnia 2022 01:15