World

Ostatnia ofiara zawalenia się mieszkania na Florydzie zidentyfikowana przez krewnego | Upadek mieszkania w Miami

Ostatnia ofiara zawalenia się kamienicy w Floryda Został zidentyfikowany, powiedział krewny w poniedziałek, ponad miesiąc po katastrofie o północy, która ostatecznie zabiła 98 osób.

Estelle Hedaya, 54-latka, która uwielbia podróżować, była ostatnią zidentyfikowaną ofiarą, co zakończyło to, co jej krewni opisali jako czterotygodniowe tortury.

Jej młodszy brat, Ike Hedaya, potwierdził tożsamość Associated Press. Wiadomość pojawia się zaledwie kilka dni po tym, jak ratownicy oficjalnie ukończyli wyczerpujące i emocjonalnie zniechęcające zadanie usunięcia warstw niebezpiecznych szczątków i odzyskania dziesiątek ciał.

„Zawsze pamiętała o Bogu za każdym razem, gdy walczyła z czymkolwiek” – powiedział. „Doszła do innego poziomu duchowego, co pozwoliło jej osiągnąć sukces we wszystkich innych dziedzinach”.

Jej brat powiedział, że czerpie siłę z Boga, tak jak widział, jak jego siostra robi to w złych czasach. Na wtorek zaplanowano pogrzeb.

Miejsce zawalenia zostało pogłębione 24 czerwca w Champlain Towers na Oceanie Południowym, a gruz został przetransportowany do magazynu w Miami. Chociaż kryminalistyczni naukowcy nadal pracują, w tym badają wrak w magazynie, władze twierdzą, że w miejscu, w którym kiedyś stał budynek, nie można znaleźć więcej ciał.

Ostatecznie załogi nie znalazły dowodów na to, że ktokolwiek znaleziony martwy przeżył początkowy upadek, powiedział komendant straży pożarnej Alan Kominsky.

Zespoły badawcze spędziły tygodnie zmagając się z zagrożeniami związanymi z gruzami, w tym z kołyszącą się nad nimi niestabilną częścią budynku, częstymi pożarami, dusznym letnim upałem Florydy i burzami z piorunami. Przeszli przez ponad 14 000 ton połamanego betonu i prętów zbrojeniowych, zanim ostatecznie ogłosili zakończenie pracy

Miejski zespół poszukiwawczo-ratowniczy Miami-Dade wycofał się z miejsca w piątek w konwoju wozów strażackich i innych pojazdów, powoli kierując się do swojej siedziby. Komendant straży pożarnej zasalutował ich odwadze, mówiąc, że pracowali na 12-godzinnych zmianach podczas obozowania na miejscu, a także zmagali się z ciężkim obciążeniem emocjonalnym.

READ  Wzrost liczby przypadków Covid budzi obawy przed ponowną epidemią w Stanach Zjednoczonych | Korona wirus
Estelle Hedaya. Zdjęcie: AP

Linda Marsh, 58-letnia prawniczka i była współpracowniczka z Nowego Jorku, była bliską przyjaciółką Hedayi. Co dziwne, obaj byli wśród ostatnich trzech zidentyfikowanych ofiar, wraz z 24-letnią Kanadyjką Anastasią Gromovą.

Leah Sutton, która zna Hedayę od urodzenia i uważa się za drugą matkę, powiedziała, że ​​ona i Mars to „dwie mocne strony, z którymi należy się liczyć”.

„Nasze dwie piękne i nieustraszone dziewczyny, które w końcu zostały uratowane, muszą wierzyć, że istnieje powód, aby być ostatnimi” – powiedziała w poniedziałek. Miłość Estelle do Boga była niewiarygodna i niezachwiana.

Wśród zabitych byli członkowie dużej ortodoksyjnej społeczności żydowskiej w okolicy, siostra Pierwszej Damy Paragwaju, jej rodzina i niania, a także cała czteroosobowa rodzina, w tym lokalny sprzedawca, jego żona i ich dwie córki, cztery i 11, którzy zostali pochowani w tej samej trumnie.

Tymczasem nie jest jasne, co stanie się w miejscu zawalenia. Sędzia, który przewodniczy wielu pozwom wniesionym po katastrofie, chce, aby nieruchomość została sprzedana po cenach rynkowych, które według szacunków wyniosłyby 100 milionów dolarów lub więcej. Niektórzy właściciele mieszkań chcą odbudować, inni twierdzą, że należy wznieść pomnik upamiętniający zmarłych.