Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ostatnia katastrofa Boeinga 737 w Chinach: deszcz wstrzymał poszukiwania, ponieważ przyczyna lądowania samolotu jest wciąż nieznana

Ostatnia katastrofa Boeinga 737 w Chinach: deszcz wstrzymał poszukiwania, ponieważ przyczyna lądowania samolotu jest wciąż nieznana

Służby ratownicze rozpoczynają misję ratunkową po katastrofie samolotu pasażerskiego w południowych Chinach

Akcja poszukiwawczo-ratownicza została tymczasowo zawieszona w środę z powodu ulewnego deszczu.

Nie znaleziono jeszcze ocalałych, poinformowały władze we wtorek wieczorem, po tym, jak samolot przewożący 132 osoby rozbił się w południowych Chinach.

Jak dotąd nie znaleziono jeszcze ocalałych. Zhou Tao, dyrektor Biura Bezpieczeństwa Lotniczego Chińskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, powiedział na konferencji prasowej, że Administracja Bezpieczeństwa Publicznego przejęła kontrolę nad stroną.

Jeden ze świadków opisał, jak samolot schodził w dół i uderzał o ziemię, podczas gdy inny słyszał ryk „jak grzmot”. To jedna z najgorszych katastrof pogodowych w kraju od lat.

Jedna kobieta powiedziała, że ​​w samolocie było sześciu członków jej rodziny i przyjaciół. Byli w drodze na pogrzeb. „Czuję się bardzo przygnębiona” – powiedziała.

Dym unosi się ze zbocza góry w pobliżu miasta Wuzhou w hrabstwie Teng po tym, jak Boeing 737-800 zszedł na wysokość 30 000 stóp w ciągu dwóch minut.

China Eastern Airlines w pełni ustanowione Boeing 737– 800 floty i prezydent Xi Jinping zarządziły śledztwo.

1648014329

Miejscowi dostarczają żywność i wodę ekipie ratowniczej

Wielu mieszkańców z Autonomicznego Regionu Guangxi Zhuang zgłosiło się na ochotnika do dostarczania na miejsce namiotów, żywności i innych materiałów pomocowych motocyklem, aby pomóc zespołowi ratunkowemu w poszukiwaniu ocalałych i czarnych skrzynek samolotu.

We wtorek „Global Times” poinformował, że lokalni mieszkańcy przebyli 40 kilometrów, aby dostarczyć ekipie ratunkowej wodę butelkowaną i żywność.

Alisha Rahman Sarkar23 marca 2022 05:45

1648012444

Alisha Rahman Sarkar23 marca 2022 05:14

1648009488

Szukaj dalej czarnych skrzynek

Ratownicy wciąż dokładają wszelkich starań, aby odzyskać czarne skrzynki samolotu pasażerskiego, który rozbił się w chińskim regionie autonomicznym Guangxi Zhuang w poniedziałek po południu, poinformował urzędnik we wtorek wieczorem.

Zhou Tao, szef Urzędu Lotnictwa Cywilnego Chińskiego Biura Bezpieczeństwa, powiedział, że ciężkie uszkodzenie samolotu utrudniło śledztwo.

Dodał, że zespół śledczy prowadzi śledztwo „zgodnie z procedurami, w których ratownicy badają miejsce katastrofy i robią wszystko, co w ich mocy, by przeszukać czarne skrzynki”.

Alisha Rahman Sarkar23 marca 2022 04:24

1648007094

Deszcz wstrzymuje akcje ratownicze

Akcje ratunkowe zostały tymczasowo wstrzymane z powodu deszczu w środę. Według lokalnych mediów do tej pory nie znaleziono żadnych osób, które przeżyły, a przyczyna katastrofy jest nadal niejasna.

Telewizja państwowa poinformowała, że ​​deszczówka wypełnia zagłębienie w luźnej glebie spowodowane uderzeniem katastrofy i istnieje niebezpieczeństwo osunięć ziemi, które mogą zagrozić ratownikom poruszającym się po nierównym terenie i gęstych lasach.

China Eastern Airlines poinformowały, że skontaktowały się z rodzinami wszystkich 123 pasażerów na pokładzie, gdy samolot rozbił się w poniedziałek.

Alisha Rahman Sarkar23 marca 2022 03:44

1648006397

Chiny rozpoczynają reformy bezpieczeństwa lotnictwa cywilnego

Chiński regulator lotnictwa cywilnego zarządził we wtorek natychmiastowe rozpoczęcie dwutygodniowej reformy bezpieczeństwa lotnictwa cywilnego po katastrofie lotniczej, w której zginęły 132 osoby na pokładzie.

Reforma bezpieczeństwa obejmuje wszystkie regionalne urzędy ATM, firmy zajmujące się transportem lotnictwa cywilnego i ogólnego, powiązanych usługodawców, operatorów portów lotniczych, organizacje szkolenia lotniczego i inne.

Alisha Rahman Sarkar23 marca 2022 03:33

1647979533

To tyle od niezależny tej nocy.

Więcej na ten temat powiemy jutro, gdy usłyszymy.

1647974152

Najnowsze zdjęcia z wyszukiwania

Badania trwają w Guangxi Hills.

Nie znaleziono żadnych ocalałych z 132 Boeingów 737-800, które wczoraj się rozbiły.

Zespoły ratownicze mają nadzieję znaleźć czarną skrzynkę samolotu, która może pomóc ekspertom w ustaleniu przyczyny katastrofy.

Na tym zdjęciu opublikowanym przez agencję informacyjną Xinhua ratownicy przeprowadzają we wtorek rewizje w miejscu katastrofy lotniczej w hrabstwie Tengxian w prowincji Guangxi w południowych Chinach.

(AFP)

Wrak rozbitego samolotu można zobaczyć na tym zdjęciu opublikowanym przez Xinhua we wtorek

(AFP)

Na tym zdjęciu opublikowanym przez agencję informacyjną Xinhua ratownicy przeprowadzają we wtorek rewizje w miejscu katastrofy lotniczej w hrabstwie Tengxian w prowincji Guangxi w południowych Chinach.

(AFP)

Na tym zdjęciu opublikowanym przez agencję informacyjną Xinhua ratownicy przeprowadzają we wtorek rewizje w miejscu katastrofy lotniczej w hrabstwie Tengxian w prowincji Guangxi w południowych Chinach.

(AFP)

Liama ​​Jamesa22 marca 2022 18:35

1647970852

Wygląda na to, że CCTV pokazuje lądowanie samolotu

Sky News i CNN pokazały ten materiał filmowy, pokazujący lądowanie samolotu we wschodnich Chinach, zanim się wczoraj rozbił.

Raporty mówią, że nagranie zostało zarejestrowane przez pobliską kamerę monitorującą.

Liama ​​Jamesa22 marca 2022 17:40

1647967688

Model rozbitego samolotu ma „doskonałe wyniki w zakresie bezpieczeństwa”

Boeing 737-800 miał „doskonałe wyniki w zakresie bezpieczeństwa” według Fundacji Bezpieczeństwa Lotniczego (FSH).

Samolot lata od 1998 roku, a Boeing sprzedał ich ponad 5100 sztuk.

Brał udział w 22 poważnych wypadkach i zabił 612 osób.

„Są ich tysiące na całym świecie. Z pewnością ma doskonałe wyniki w zakresie bezpieczeństwa” – powiedział szef FSH Hassan Shahidi o 737-800.

Liama ​​Jamesa22 marca 2022 16:48

1647964623

Jak będzie wyglądało śledztwo?

Odzyskanie „czarnej skrzynki” samolotu ma kluczowe znaczenie dla śledztwa.

Pojedyncze urządzenie, zwane rejestratorem danych lotu, rejestruje informacje o prędkości samolotu, wysokości, kierunku, działaniach pilota i wydajności wszystkich głównych systemów.

Rejestrator dźwięku w kokpicie rejestruje dźwięki, w tym rozmowy i szum silnika w tle podczas lotu. Śledczy przyjrzą się historii obsługi technicznej samolotu, szkoleniu i rejestracji pilotów oraz komunikacji z kontrolą ruchu lotniczego i danymi pogodowymi.

Zbadają kawałki gruzu w poszukiwaniu wskazówek. Istotna jest również wielkość pola szczątków – gdy szczątki rozrzucone są na bardzo dużym obszarze, może to oznaczać, że samolot rozpadał się, zanim uderzył w ziemię.

Laurie Churchman22 marca 2022 15:57