Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Opowiedz całą historię: Michelle i Barak na zdjęciach z Białego Domu |  Barack Obama

Opowiedz całą historię: Michelle i Barak na zdjęciach z Białego Domu | Barack Obama

miPo tych wszystkich latach wyznałem, Michelle obama W Białym Domu wciąż czuje się trochę dziwnie i niezręcznie. “Dorastałem na Euclid Street [on Chicago’s south side]Była pierwsza dama powiedziała: „Nigdy bym nie przypuszczała, że ​​cokolwiek z tego będzie częścią mojej historii”.

Jednak od środy jej twarz będzie zdobić ściany najsłynniejszego amerykańskiego adresu, o ile nadal stoi, a prezydenci nadal nazywają go swoim domem. Podczas pierwszej wizyty jako małżeństwo w Białym Domu od czasu opuszczenia urzędu w 2017 roku, ona i były prezydent Barack Obama Ujawnili swoje oficjalne zdjęcia Na przyjęciu zorganizowanym w Sali Wschodniej.

Podczas gdy Oliver Cromwell chciał malować brodawkami i wszystkim, Barack Obama Przyznał, że szukał poprawy u artysty Roberta McCurdy’ego – ale bezskutecznie. – Zauważysz, że odmówił ukrycia moich siwych włosów – powiedział. „Odrzuciła moją prośbę o zmniejszenie moich uszu. Rozmawiał ze mną także o noszeniu brązowego garnituru”.

W rezultacie McCurdy – którego byłymi poddanymi byli Nelson Mandela, Jeff Bezos, Toni Morrison, Muhammad Ali i Neil Armstrong – przedstawił pozbawionego wyrazu byłego prezydenta w czarnym garniturze na białym tle, jako bardzo różniącego się od Wersja Kehinde Wiley W Smithsonian National Gallery obrazy Obamy unoszą się w roślinach i kwiatach.

Tymczasem Sharon Sprung przedstawiła Michelle Obamę siedzącą na kanapie w Czerwonym Pokoju Białego Domu w jasnoniebieskiej sukni. Jej mąż podziękował artystce za uchwycenie wszystkiego, co kocham w Michelle: jej wdzięku, inteligencji i prawdy o tym W porządku. „

W tym czasie Michelle wydawała się na wpół zadowolona, ​​na wpół zawstydzona, gdy publiczność wypełniona nostalgicznymi absolwentami Obamy i Joe Biden Urzędnicy śmiali się i krzyczeli.

Odsłonięcie ożywiło ponadpartyjną tradycję, którą ostatnio widziano dziesięć lat temu, ale dla Obamy żaden obraz nie jest tylko przebijającą linią ani tylko chłodnym, samotnym dziełem sztuki. To także metafora dla Ameryki i kto opowiada jej historię. Słuchanie ich wypowiedzi po Bidenie było przypomnieniem, że podczas gdy urzędujący prezydent przemawia prozą, Obama mówi poezją.

READ  Lawa z Wysp Kanaryjskich dociera do morza, budząc obawy przed toksycznymi gazami | Hiszpania

Jako pierwsza dama od ośmiu lat Michelle zauważyła kiedyś, że budzi się każdego ranka w domu zbudowanym przez niewolników. W środę została pierwszą Afroamerykanką, która została uhonorowana dla potomności jako pierwsza dama. Przyznała, że ​​nigdy nie czuła się komfortowo w roli ikony politycznej – ale rozumie jej znaczenie dla przyszłych pokoleń.

„Dla mnie ten dzień nie dotyczy tylko tego, co się wydarzyło”, powiedziała, zakładając na lewym ramieniu tabliczkę przedstawiającą ojca założyciela i właściciela niewolników, George’a Washingtona. Ma to również związek z tym, co się stanie, ponieważ dziewczyna taka jak ja nie powinna tam być obok Jacqueline Kennedy i Dolly Madison. Nie powinna mieszkać w tym domu i zdecydowanie nie powinna do pracy jako pierwsza dama.”

Jeden z uczestników krzyknął: „Kochamy cię, Michelle!” Spontaniczne brawa. Barak stanął po jej prawej stronie, nagle jakby poruszony.

Michelle obserwowana przez matkę Marian Robinson w pierwszym rzędzie opisała zdjęcia „biurackiego dzieciaka o nietypowym imieniu” oraz „córki pracownika pompy wodnej i matki gospodyni domowej” jako dowód na to, że ludzie nie muszą robić dużo pieniędzy lub pochodzą z określonej grupy lub klasy lub wiary, aby pasowały do ​​tego.

„Ponieważ, jak powiedział Barak, jeśli wylądujemy na murach najsłynniejszego adresu na świecie, to znowu bardzo ważne jest, aby każde wątpiące w siebie małe dziecko myślało, że też może. ”.

I rzeczywiście, Michelle, drżącym ze wzruszenia głosem, upierała się, że dziś nie jest to związane z jej mężem, nawet ze zdjęciami. „Chodzi o opowiedzenie całej historii, historii, która obejmuje każdego Amerykanina w każdym zakątku kraju, aby nasze dzieci i wnuki mogły zobaczyć coś więcej dla siebie.

„I chociaż niektórzy ludzie chcą, abyśmy wierzyli, że ta historia straciła część swojego blasku i że ten podział i dyskryminacja oraz wszystko inne mogło przyćmić jej światło, nadal wiem, głęboko w moim sercu, że to, co dzielimy mąż nadal mówi, że jest znacznie większy niż to, czego nie robimy”.

READ  Pentagon powiedział, że Stany Zjednoczone zbombardowały powiązany z Iranem obiekt w Syrii w związku z rosnącymi obawami przed konfliktem regionalnym | Wojna między Izraelem a Hamasem

„Nasza demokracja jest o wiele silniejsza niż nasze różnice, a ta mała dziewczynka z South Side przez całe życie była obdarzona niewiarygodnym poczuciem prawdy tej całej historii – i nie bardziej niż dzisiaj” – dodała.

Te nuty łaski wydawały się żywym dowodem na to, że Michelle Obama wciąż jest anty-Donaldem Trumpem, żywą antytezą jego mrocznej nacjonalistycznej wizji i administracji kierowanej przez uprzywilejowanych białych mężczyzn. Było to otwarte zaproszenie dla marzycieliMichelle na prezydenta„, choć zawsze była nieugięta, że ​​tak się nie stanie. I udowodnili, że te dwa piękne, kruche obrazy okażą się cenniejsze niż cokolwiek dla Rembrandta czy Van Gogha.