Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Olimpijska wioślarka Katarzyna Zelman wyszła po zdobyciu srebrnego medalu

Jakby rekord ustanowiony w Tokio dla zawodników LGBTQ+ nie wystarczył, by ich rozweselić, teraz możemy dodać do ich szeregów kolejnego sportowca. Katarzyna Zelman, wioślarz startujący w Team Poland, oddała srebro ze swoją drużyną w czworonożnych wiosłach. Potem wzięła mikrofon i podziękowała przyjaciółce.

Zapytany przez dziennikarzy o doniosły moment, Zelman z zaskoczeniem odpowiedziała, że ​​nie tylko wyszła, ale że wcześniej rozmawiała o tym z prasą – wiadomości nigdy nie wystartowały. „Rozmowy z tobą po wyścigu medalowym nie były dla mnie przełomowe” – powiedziała. „Mówiłem już o tym wcześniej w wywiadach, ale z jakiegoś powodu nie został opublikowany”.

Chociaż nigdy nie została zamknięta, Zelman wyjaśnił, że teraz, gdy zdobyła podium na srebrnym medalu olimpijskim, chce go wykorzystać dla dobra społeczności LGBTQ+. „Wiem, że w ten sposób pomogę innym” Powiedziała. „Wystarczyło, że założyłam koszulkę z napisem „Sport przeciw homofobii” i otrzymałam kilka wiadomości od młodych dziewcząt ćwiczących wioślarstwo. Jedna z nich otworzyła się przede mną i opisała mi trudną sytuację, w której żyła. w jej domu i przyznał, że bardzo jej pomogłem w mojej sytuacji. Jedna z tych wiadomości wystarczy, aby zapomnieć o tysiącach komentarzy Nienawiść i nienawistne twarze”.

READ  Revs kupują serbskiego bramkarza Djordje Petrovic