Hamada Wolf z japońskiego judo zdobyła złote medale, aby pobić rekord

TOKIO (Reuters) – Japończycy Aaron Wolff i Shuri Hamada zdobyli odpowiednio złote medale w finałach judo w czwartek, zdobywając osiem złotych medali na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio i pokonując rekord z 2004 r. ustanowiony w Atenach.

Wolf, 25-latek i mistrz świata z 2017 roku, rzucił z Korei Południowej Cho Guo Ham, aby odnieść dramatyczne zwycięstwo w Ippon, które zakończyło się ponad pięciominutowym wyczerpującym złotym wynikiem i nagłą śmiercią w finale 100 kg mężczyzn.

Po raz pierwszy od 21 lat japońska judoka zdominowała kategorię 100 kg na igrzyskach olimpijskich.

Wolf, którego matka jest Japonką, a ojciec ze Stanów Zjednoczonych, zwycięsko uniósł pięść i wybuchnął płaczem, wygrywając finał. Później powiedział, że dzień wcześniej użył środków przeciwbólowych na oba bolące kolana.

„To, co zrobiłem do tej pory, w końcu się opłaciło, więc mogłem poczuć narastające emocje” – powiedział dziennikarzom.

„Właśnie dorastałem w Japonii w nisko położonej części Tokio. Liczba japońskich sportowców z mieszanymi rodzicami rośnie, więc mam nadzieję, że różnorodność pomoże Japończykom jako całości”.

Wcześniej Wolf pokonał Uzbeka Muhammeda Karima Khuramova i awansował do ćwierćfinału, pokonując Izraelczyka Petra Bałczika.

W półfinale Wolff pokonał w Rio lidera świata, srebrnego medalistę z Gruzji, Varlama Lipartellianiego w Rio, dzięki dynamicznemu rzutowi Uchi-Gari, który odniósł miażdżące zwycięstwo.

Zhou z Korei Południowej zdobył srebro, a brązowe medale zdobyli Jorge Fonseca z Portugalii i Niaz Eliasov z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

W finale kategorii -78 kg kobiet, mistrzyni świata z 2018 r. Hamada pokonała Francuską numer jeden Madeleine Malunga szybkim i twardym kołkiem, aby zdobyć złoty medal.

Wcześniej 30-letni Hamada zawiesił Polkę Beatę Bakut za zwycięstwo w Ippon w 1/8 finału, a następnie pokonał Aleksandrę Babincewą z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego o duszącą klapę i awansował do półfinału.

Hamada, druga drużyna w swojej lidze, pokonując niemiecką Annę Marię Wagner rzutem dośrodkowanym, dała Ebonowi zwycięstwo w półfinale.

READ  Mistrzostwa Świata 2022: Brak fanów poza domem we wrześniowych kwalifikacjach, ponieważ flagi UEFA i FIFA rosną przypadki COVID-19 | wiadomości piłkarskie

Brązowe medale powędrowały do ​​Brazylii Wagnera i Mayry Aguiar.

Raporty Tetsushi Kajimoto. Montaż przez Petera Rutherforda, Toby’ego Davisa i Claire Fallon

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.